Ovo će dugo pamtiti

Završio u zatvoru nakon niza prometnih prekršaja. Evo što mu policija sve stavlja na teret

Vozio unatoč zabrani, bez dokumenata i odbio testiranje na droge
policija palica kontrola prometaDino Stanin/PIXSELL

Muškarac je završio u zatvoru nakon što je u nedjelju poslijepodne zatečen u vožnji unatoč važećoj zabrani upravljanja vozilima te odbio testiranje na prisutnost droga.

Prema izvješću Policijske uprave zagrebačke, 43-godišnjak je oko 16:40 sati upravljao osobnim automobilom Zagrebačkom cestom kada su ga zaustavili policijski službenici. Kontrolom je utvrđeno da je vozio iako mu je na snazi zabrana upravljanja, dok kod sebe nije imao vozačku ni prometnu dozvolu. Tijekom postupanja odbio je testiranje na prisutnost opojnih droga u organizmu, kao i stručni pregled, odnosno uzimanje krvi i urina radi analize.

Policija ga je uhitila te privela na nadležni Općinski prekršajni sud u Zagrebu. U optužnom prijedlogu zatražila je da se vozaču izrekne novčana kazna od 5.360 eura te nova zabrana upravljanja u trajanju od šest mjeseci. Sud je vozaču odredio zadržavanje do 15 dana, nakon čega je prepraćen u Zatvor u Zagrebu.

Prometni prekršaji