Zavod hitne medicine Zagrebačke županije dobio 5 novih vozila, uskoro stižu još 3 vozila hitne pomoći i 6 sanitetskih vozila
Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije od danas raspolaže s pet novih vozila hitne pomoći, a uskoro ih stiže još tri. Ključeve novih vozila vrijednih 618.750 eura ravnatelju Zavoda Davorinu Gajniku uručio je danas u Zaprešiću zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec.
Po jedno vozilo iz ove prve grupe bit će raspoređeno u ispostave u Jastrebarskom, Samoboru, Zaprešiću, Velikoj Gorici i Svetom Ivanu Zelini.
-S obzirom na teritorijalnu rasprostranjenost Zagrebačke županije, nepostojanje županijske bolnice i opterećenost ključnih prometnica, osobito tijekom turističke sezone, nova vozila hitne medicinske pomoći naše su ‘bolnice na kotačima’ te su kao takve od velike važnosti za sigurnost i dostupnost zdravstvene skrbi svim našim građanima- rekao je Kolarec najavivši da će se u drugoj grupi vozila, čija se isporuka očekuje najesen, dodijeliti tri vozila hitne pomoći za ispostave Zavoda u Ivanić-Gradu, Dugom Selu i Vrbovcu te šest novih vozila za sanitetski prijevoz.
Zamjenik Kolarec zahvalio je svim djelatnicima Zavoda za hitnu medicinu Zagrebačke županije što „svakodnevno rade iznimno odgovoran i zahtjevan posao te pružaju pomoć građanima kad im je najpotrebnije“.
O stanju voznog parka Zavoda za hitnu medicinu Zagrebačke županije govorio je njegov ravnatelj Davorin Gajnik.
-Zavod trenutačno raspolaže sa 105 vozila, godišnje prijeđemo preko 7 milijuna kilometara. U ovom času Zavod ima ugovorenih 55 T1 timova koji u prosjeku godišnje pruže preko 46 tisuća intervencija hitne medicinske pomoći te više od 82 tisuće prijevoza saniteta- naglasio je Gajnik te pohvalio dosadašnju suradnju sa Zagrebačkom županijom.
Zamjenik gradonačelnika Zaprešića Željko Barun istaknuo je da Grad Zaprešić često pomaže ispostavi Zavoda za hitnu medicinu Zagrebačke županije u Zaprešiću, posebice kroz edukacije građana kako bi oni sami znali adekvatno reagirati do dolaska hitne medicinske pomoći.
Ovom prigodom pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb i hrvatske branitelje Ksenija Čuljak osvrnula se i na dvije ambulante vrijedne gotovo 3 milijuna eura koje trenutačno gradi Zagrebačka županija.
-Radi se o ambulanti u Kupljenovu koju ćemo nadam se ove jeseni i otvoriti te ambulanti u Rugvici. Ulažemo i u program mjera za očuvanje zdravstvenog kadra na temelju kojeg liječnici zaposleni na neodređeno u Domu zdravlja Zagrebačke županije mogu na godišnjoj razini ostvariti beneficije u vrijednosti 17 tisuća eura- naglasila je Čuljak.