Zagreb Open: Naslovi za Petru Petek i Andreja Gaćinu

Potpunim trijumfom hrvatskih stolnotenisačica i stolnotenisača u zagrebačkom Domu sportova završeno je jubilarno 10. izdanje Zagreb Opena
Zagreb: Međunarodno stolnotenisko natjecanje, žensko finale Sanjin Strukić/PIXSELL

Potpunim trijumfom hrvatskih stolnotenisačica i stolnotenisača u zagrebačkom Domu sportova završeno je jubilarno 10. izdanje Zagreb Opena na kojem su naslove pobjednika u seniorskoj konkurenciji osvojili Petra Petek i Andrej Gaćina.

U finalu ženskog dijela programa sastali prošlogodišnja pobjednica Varaždinka Petra Petek svladala je naturaliziranu Hrvaticu Han Xue Vukelju s 3-2.

-Ponosna sam, ali mislim da i cijeli Stolnoteniski klub Varaždin može biti ponosan. Obraniti naslov u pandemijskoj godini nije malena stvar. Turnira nije bilo, igrali smo samo ligu. Meni je zadnji turnir bio baš prošli Zagreb Open u listopadu 2020. Osobno sam se samo nadala malo jačem turniru i s više igračica, ali očito je pandemija učinila svoje, ostavila traga. No, obranila sam naslov i ponosna sam- izjavila je pobjednica Petra Petek.

U konkurenciji seniora u dvoboju dvojice hrvatskih reprezentativaca Andrej Gaćina nadigrao je Tomislava Pucara s 3-1.

-Zapravo je čak i vrlo lagano bilo, u cijelom turniru. Što se finala tiče, Pucar i ja se toliko dobro poznajemo, da je tu moglo možda i drukčije završiti. Naime, čim bi netko poveo s 4-5 razlike, tu bi već bio kraj- rekao je Andrej Gaćina kojeg za četiri dana očekuje nastup na pojedinačnom Europskom prvenstvu.