Uvjerljiva Rijeka s PAOK-om za plasman u grupnu fazu

U uzvratu 3. pretkola UEFA Konferencijske lige nogometaši Rijeke na svom su stadionu pobijedili škotski Hibernian s 4-1
Europa Konferencijska liga, uzvratna utakmica 3. kola, HNK Rijeka – Hibernian Nel Pavletic/PIXSELL

U uzvratu 3. pretkola UEFA Konferencijske lige nogometaši Rijeke na svom su stadionu pobijedili škotski Hibernian s 4-1 i tako izborili nastup u posljednjem kvalifikacijskom kolu za ulazak u grupnu fazu ovog europskog natjecanja.

Vodeći pogodak za Rijeku postigao je Domagoj Pavičić u 36. minuti. Gosti su izjednačili u 56. minuti preko Kylea Magennisa, ali su deset minuta poslije ostali s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Darren McGregor. Rijeka je to iskoristila i golovima Abassa, Bušnje i autogolom gostiju stigla do uvjerljive pobjede.

Rijeka će za plasman u grupnu fazu igrati protiv solunskog PAOK-a koji je kao domaćin svladao irski Bohemians s 2-0 i tako nadoknadio pogodak zaostatka (1-2) iz prve utakmice odigrane u Dublinu.