Istra 1961 - Dinamo 0:3

Uvjerljiva pobjeda Dinama u Puli

Nogometaši Dinama u drugom su kolu nove sezone SuperSport HNL-a upisali premijernu pobjedu
Pula: Utakmica 2. kola HNL-a između NK Istra 1961 i GNK Dinamo Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Dinama u drugom su kolu nove sezone SuperSport HNL-a upisali premijernu pobjedu, na gostovanju u Puli pobijedili su s 3-0 Istru 1961.

Za prva dva pogotka na utakmici najzaslužniji su Luka Ivanušec i Mahir Emreli. Prvo je u šestoj minuti Ivanušec sjajno zabio na asistenciju potonjeg, dok su uloge okrenuli u 57. minuti kada je Emreli zabio za 2-0. Sve je riješio Robert Ljubičić koji je bio strijelac u 69. minuti.

Žestoko i autoritativno je Dinamo otvorio utakmicu, nasrnuo je na suparnika i takav stav se isplatio vrlo brzo. Gosti su poveli u šestoj minuti, a opet je strijelac bio Luka Ivanušec koji je tijekom tjedna zabio tri pogotka Astani u 2. pretkolu Lige prvaka. Emreli je asistirao, a Ivanušec je u svom stilu, s vrha šesnaesterca, jako i efektno pogodio rašlje. Nakon pogotka Dinamo je nastavio s presingom i napadima. Tražio je aktualni prvak novi pogodak, no osim dvije solidne situacije koje je stvorio domaćin nije živio u velikoj opasnosti. Čak štoviše, do kraja prvog dijela dvije velike prilike imao je domaćin.

U 40. minuti, u istom napadu, pokušavali su najbolji pulski strijelac Erceg i Mlinar, ali u oba slučaja udarce je zaustavljao reprezentativni golman Livaković. Krajem prvog dijela Istra 1961 je uspostavila ravnotežu na travnjaku, a ujednačeno se igralo i početkom drugog poluvremena. Sve do 57. minute kada je utakmica prelomljena.

Dinamo je izveo kontranapad, a ovaj put je Ivanušec asistirao Emreliju koji je povećao na 2-0. Livaković se opet istaknuo nekoliko trenutaka kasnije, tada je obranio iz blizine udarac Douglasa, a dvoboj je i definitivno odlučen u 69. minuti. Najveći dio posla obavio je Baturina, promiješao je suparničke igrače i povratnom loptom pronašao Ljubičića koji je zabio za 3-0.