BIVŠI PREMIJER

Susjedi otkrili detalje o Sanaderu nakon što je izašao iz zatvora: Kažu da su vidjeli njegovu nježniju stranu

Nakon izlaska iz zatvora, njegova adresa ponovno je postala Kozarčeva ulica
Ivo Sanader izašao iz kaznionce u Lipovica-Popovača Slavko Midžor/PIXSELL

Bivši hrvatski premijer Ivo Sanader od 31. srpnja 2025. uvjetno je na slobodi. Odluku o otpustu donijelo je vijeće Županijskog suda u Sisku, a među razlozima spominju se i zdravstveni problemi, iako njegov odvjetnik tvrdi da oni nisu bili presudni.

Iz Kaznionice u Lipovici–Popovači izašao odjeven u tamnoplavi kardigan s dugim rukavima, bijelu košulju, tamnoplave hlače i crne cipele. Ispred zatvora ga je dočekao odvjetnik Dragan Crnković u plavom BMW-u. Nakon izlaska, njegova adresa ponovno je postala Kozarčeva ulica.

Novinari su razgovarali sa susjedima kako bi doznali tko mu dolazi, kakav je kao djed i koliko ga viđaju otkako je 4. kolovoza napustio zatvor.

Željko Lukunić/PIXSELL

Jučer je izgledao opušteno, u kapici, kratke hlače, natikače

Jedan od sugovornika je za Net.hr otkrio da je nedavno vidio nježniju stranu bivšeg premijera: – Mislim da mu je bio unuk prije dva dana jer sam čuo kako se on i supruga s veseljem igraju s unukom, rekao je pa dodao: – Smršavio je otkad se vratio. Vidi se na njemu da godine čine svoje, što je normalno. Jučer je izgledao opušteno, u kapici, kratke hlače, natikače.

– Inače se pozdravimo i ništa drugo, otkrila je sugovornica. – Vidio sam ga jučer i neki dan, rekao je još jedan sugovornik, drugi je dodao kako ga nije viđao jer je bio na moru. – Nažalost ne, jer zna se gdje je bio do sada tako da tu nemamo puno sreće, dodao je još jedan sugovornik.

Na pitanje kakav je Ivo Sanader kao susjed, jedan je kazao: – A gledajte, dok je bio premijer nije nikog pozdravio, a sad je on nama stranac isto kao i mi njemu.

Davor Puklavec/PIXSELL

Vidim da je supruga doma, ali ne vidim da netko dolazi

Na pitanje viđaju li ostale članove obitelji, neki kažu da češće viđaju samo suprugu Mirjanu koja je za vrijeme njegova boravka u zatvoru čuvala dom. – Viđam samo suprugu, rekao je jedan od susjeda, dok je druga dodala: – Vidim da je supruga doma, ali ne vidim da netko dolazi.

– Slabo slabo, prije dok je bio premijer da, sad slabo, dodao je drugi sugovornik. – Nekad se upale svjetla, ali nikoga nema, otkrio je još jedan sugovornik. – Radim tu, do sad ga nisam vidio na kvartu, rekao je drugi.

Na pitanje komentira li se njegov povratak u javnosti, jedan od sugovornika je za zaključio: – I po kafićima i svugdje po cesti komentiraju naravno takvu stvar jer javna osoba je bio, i pušten je sad. Svatko ima svoje mišljenje o njemu tako da komentiraju o njemu i pozitivno i negativno.

Sanader na slobodi, uzdižu ga u visine, spominju se i Kosor, Šeks te Karamarko: Godinama smo nosili bol u srcu

bivši premijer
HDZ
Ivo Sanader
izašao iz zatvora
mirjana sanader
susjedi
susjedi o sanaderu