Premijerna pobjeda Lokosa

Slavlje Lokomotive u Koprivnici; preko Slaven Belupa do prve ovosezonske pobjede

Lokomotiva je slavila s minimalnih 1:0 golom mladog Šotičeka
Slaven Belupo i Lokomotiva sastali se u 7. kolu SuperSport HNL-a 01.09.2023., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 07. kolo, NK Slaven Belupo - NK Lokomotiva. Indrit Tuci Photo: Damir Spehar/PIXSELL

U prvom dvoboju sedmog kola SuperSport HNL-a nogometaši Lokomotive ostvarili su premijernu pobjedu, nakon što su s minimalnih 1-0 pobijedili Slaven Belupo u Koprivnici. Utakmica je odlučena u 65. minuti kada je 18-godišnji Marin Šotiček postigao jedini gol na susretu, ujedno svoj prvi u karijeri u HNL-u.

Prvih 45 minuta nije ponudilo previše atraktivnog nogometa, a barem na početku susreta nešto su bolji dojam ostavljali gosti iz Zagreba. No, šanse su bile vrlo rijetke na obje strane. U 21. i 30. minuti su uslijedila dva dalekometna pokušaja. Prvo je udarac oprobao domaći igrač Mioč, dok je devet minuta kasnije zaprijetio Bubanja za goste. Jedina prava šansa u prvom poluvremena bila je ona Slaven Belupa u 43. minuti. Bosec je tada glavom naciljao okvir gostujućih vrata.

Prilično spori ritam susreta bio je i u drugom poluvremenu, ali su gosti ipak poveli u 65. minuti i to nakon lijepe akcije. Veliki dio posla obavio je tom prilikom Tuci koji je sjajno u prostor proigrao Šotičeka, a mladi igrač Lokomotive je zatresao domaću mrežu za 1-0 gostiju. Za 18-godišnjeg igrača Lokomotive to je bio premijerni pogodak u HNL-u.

Domaćin je mogao do boda, ali u 89. minuti je Lokomotiva, kao i u prvom poluvremenu, imala sreće. Naime, Bosec je pogodio vratnicu te su gosti ipak na kraju iz Koprivnice odnijeli potpuni plijen.