Rukometaši Gorice pobjedom u Karlovcu potvrdili Ligu za prvaka

DSC_9904

U drugom susretu Paket24 Premijer liga – Lige A, Gorica je pobijedila Karlovac u gostima 25:20 i potvrdila drugo mjesto na ljestvici, odnosno sudjelovanje u Ligi za prvaka.

Gotovo punih 40. minuta bio je to potpuno izjednačen susret. Premda je domaćin u ranoj fazi susreta imao dva pogotka prednosti, a u završnici i tri (9:6), ukupno smo vidjeli čak šest izjednačenja. I na predah se otišlo s poravnatim rezultatom. Bilo je 10:10.

U nastavku, posebno u početnom dijelu, briljirao je Dominik Gal. S tri pogotka zaredom u drugom dijelu, Gorici je donio prvo vodstvo u 32. minuti, 11:12. Gosti su čvrstog i upornog domaćina slomili nakon desetak minuta igre u nastavku. Tada su uspjeli povezati četiri pogotka u nizu i pobjeći na sigurnu udaljenost od pet pogodaka 13:18. Karlovčani su uspjeli najbliže prići na minus tri (15:18). Znatno iskusnija gorička momčad rutinski je privela susret kraju i ostvariti pobjedu.

Kod Gorice 11 obrana imao je Mislav Turčić, dok je napadački s osam pogodaka prvi strijelac bio Hrvoje Ceković.