Rudešu derbi i vrh ljestvice 1. NL

Zagreb: Igrači Rudeša nakon neriješenog rezultata s Jarunom nemaju više šanse za ulazak u prvu ligu Marko Lukunic/PIXSELL

U derbi utakmici 4. kola Prve NL nogometaši Rudeša su na domaćem terenu s minimalnih 1-0 svladali Dugopolje te su sada samostalno na samom vrhu ljestvice.

Uoči ovog kola Rudeš i Dugopolje su bili zajednički na vrhu s dvije pobjede i jednim porazom, a sada se Rudeš izdvojio i to zahvaljujući pogotku Luke Liklina koji je u 56. minuti realizirao jedanaesterac. Gosti su, inače, sat vremena igrali s igračem manje nakon isključenja Đukića.

Inače, u pet subotnjih utakmica postignuto je samo pet golova, a minimalnu domaću pobjedu 1-0 izborio je i Vukovar 1991 koji je svladao Cibaliju. Jedini je gol dao Vanja Pelko u 86. minuti.

Jarun je ostvario prvu pobjedu 1-0 slavljem kod Dubrave Tim Kabel. Jedini je strijelac bio Mamić već u petoj minuti. Orijent 1919 i BSK su odigrali bez golova, a Solin i Kustošija 1-1. Ninčeviće je za domaći sastav pogodio s bijele točke, dok je izjednačio Vukadinović.

Prva NL, 4. kolo:
Orijent 1919 – BSK 0-0, Solin – Kustošija 1-1 (Ninčević 41-11m / Vukadinović 52), Dubrava TK – Jarun 0-1 (Mamić 5), Rudeš – Dugopolje 1-0 (Liklin 56-11m), Vukovar 1991 – Cibalia 1-0 (Pelko 86), Hrvatski dragovoljac – Croatia 1-1 (Ćavar 26 / Bačelić-Grgić 77).