Zagrebački susret otvorio 8. kolo

Rudeš tone i dalje; Lokomotiva do druge uzastopne pobjede

Rudeš je upisao sedmi poraz u osmom nastupu, a barem na početku pozitivni šok nije donio ni novi trener Toni Golem
Zagreb: Susret Lokomotive i Rudeša u 8. kolu Prve HNL Marko Lukunic/PIXSELL

U prvom ogledu 8. kola SuperSport HNL-a nogometaši Lokomotive su u Kranjčevićevoj ulici, kao domaćini, pobijedili Rudeš 1-0 i time produbili krizu novog prvoligaša. Lokomotiva je upisala drugu ligašku pobjedu ove sezone i to drugu u nizu, a za nju je zaslužan bio Indrit Tuci koji je u 39. minuti postigao jedini gol na susretu. Zabio je pritom Tuci sjajno iz slobodnog udarca, s 25 metara.

Najraspoloženiji igrač na terenu od početka je bio Tuci te je upravo on bio režiser najbolje šanse u uvodnom dijelu susreta. U 22. minuti je pucao, ali pored vrata. Nekoliko minuta prije toga također je domaćin zaprijetio, ali je Kanižaj krivo reagirao u vrlo dobroj situaciji. Nakon toga se plahi Rudeš donekle oslobodio domaćeg pritiska te je u 29. minuti zaprijetio Petković. Deset minuta kasnije zatresla se mreža i na majstorski je način sve obavio Tuci. Namjestio je loptu na 25 metara te odlično pogodio iz slobodnog udarca za 1-0 Lokomotive.

Još je manje uzbuđenja bilo u nastavku, a uspavanku je opet prekinuo Tuci. Zaprijetio je u 64. minuti, ali je spreman bio gostujući vratar Kralj. Unatoč minimalnom i varljivom vodstvu od 1-0 Lokomotiva je sve do kraja čuvala prednost i osvojila tri boda. U posljednjih deset minuta Rudeš je tek jednom došao do prilike, ali je Pasariček bio neprecizan.