Rijeka - Istra 1961 2:2

Rijeka preokretom do boda protiv desetorice Puljana

Puljani su nakon 50. minuta vodili s 2:0
Rijeka: 24. kolo SuperSport HNL-a, HNK Rijeka – NK Istra 1961 Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Istre 1961 bili su na pragu druge prvenstvene pobjede u povijesti njihovih gostovanja u Rijeci, ali je domaća momčad uspjela u sučevom dodatku doći do preokreta, postići pogodak za 2-2 i spasiti bod nakon što su Puljani nakon 50 minuta vodili s 2-0.

Puljani su poveli u 31. minuti, a strijelac je bio Advan Kadušić. U 50. minuti Monsef Bakrar je udvostručio prednost pulske momčadi. Rijeka je smanjila zaostatak u 73. minuti, kad je Matija Frigan bio precizan izvođač kaznenog udarca.

Gol za konačnih 2-2 postigao je Prince Ampem u sedmoj minuti sučevog dodatka. Istra 1961 je od 37. minute bila s igračem manje, jer je kapetan gostiju Einar Galilea tada isključen zaradivši dva žuta kartona.