RAPSODIJA NA PREPUNOM MAKSIMIRU, Dinamo – Viktoria Plzen 3:0

Slavko_MidzorPIXSELL

Jučer je Dinamo svladao još jednog europskog prvoligaša. Nakon teške utakmice u Češkoj koja je završila 2:1 u korist domaćina Dinamo je na prepunom Maksimiru dočekao Viktoriju Plzen. Više od 30 000 navijača bodrilo je Dinamo na putu prema dugo sanjanom ždrijebu europskog proljeća.

U rijetko viđanoj atmosferi Maksimir je za goste postao ‘plavi pakao’. Već u petnaestoj minuti tribine su se tresle nakon fenomenalne akcije i gola Oršića. Nakon skoro istog vremenskog perioda u trideset i četvrtoj minuti Dilaver je postavio za ugodnih 2-0.

Slavko Midžor/ PIXSELL

Nažalost pred kraj prvog poluvremena trener Dinama, Nenad Bjelica, upućen je na tribine zbog ometanja igrača Viktorije Plzen. Iako se radilo o nesportskom otimanju lope koja je dosuđena Dinamu i čije je ubacivanje Dinamo u konačnici izveo. Najblaže rečeno, tribine su negodovale zbog ovakve odluke sudca. Za visokih 3-0 pobrinuo se Petković koji je u 73. minuti zabio gol pod gredu.

Dinamo je po govoru mnogih bio za klasu bolju na ovoj utakmici, iako službena statistika pokazuje da je posjed lopte i broj dodavanja išao u korist Viktorije Plzen u omjeru dva na jedan, a broj preciznih dodavanja je bio desetak posto veći nego kod Dinama. Dinamo je s druge strane imao osam udarca u okvir dok je Viktoria Plzen imala svega dva. Očito je golgeterska igra nešto što Dinamu leži bolje od uhodanih i dugih akcija.

Goran Stanzl/ PIXSELL

Ovo su mogući klubovi koji bi mogli dočekati Dinamo u nastavku natjecanja: Arsenal, E. Frankfurt, Napoli, Salzburg, Valencia, Villarreal, Zenit, Sevilla, Krasnodar, Benfica, Rennes, Chelsea, Dynamo Kijev, Slavia Prag te Inter. Ždrijeb je danas u 13 sati.