Kapitalni projekti

Radovi na Centru za starije i novim vrtićima dobro napreduju. Ačkar: Veseli nas što radovi idu dobrom dinamikom

Aktivna gradilišta na području Velike Gorice danas je obišao gradonačelnik Krešimir Ačkar
DSC_7138

Radovi na izgradnji Centra za starije osobe te dva nova dječja vrtića, u Pokupskoj i Kolarevoj ulici napreduju prema planu. Aktivna gradilišta na području Velike Gorice danas je obišao gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Centar za starije osobe jedini takav u Zagrebačkoj županiji

Izgradnja Centra za starije osobe predstavlja jednu od najvažnijih investicija u području socijalne skrbi, a već se naziru konture trenutačno jedinog objekta takve vrste na području Zagrebačke županije, čija je ukupna vrijednost projekta gotovo 17 milijuna eura.

-Veseli nas što radovi idu dobrom dinamikom te je Centar za starije u fazi da ćemo ga 2027. godine moći opremiti i završiti radove- rekao je gradonačelnik Ačkar.

Kao što je poznato, Centar će imati smještaj za 102 korisnika, a pružit će i vaninstitucionalne usluge za 500 sugrađana. Osobama treće životne bit će dostupne i usluge kao što su pomoć u kući, poludnevni i cjelodnevni boravak, savjetovanje, psihosocijalna podrška, terapije kao i obiteljska opća medicina.

Novi vrtići donose 400 novih mjesta

A na drugom kraju grada, u tijeku su radovi na proširenju vrtićkih kapaciteta. Gotovo 400 novih mjesta bit će na raspolaganju kada objekti u Kolarevoj i Pokupskoj budu dovršeni. Za ova dva vrtića Velikoj Gorici odobrena su bespovratna sredstva u iznosu od 3,6 milijuna eura iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti.

-Riječ je o velikim dječjim vrtićima, svaki za po 200 djece. Svaki vrtić imat će po deset odgojnih skupina, šest mješovitih i četiri jasličke skupine. Drago nam je što su nam svi nadzorni inženjeri potvrdili da će dječji vrtić u Pokupskoj ulici biti spreman za novu pedagošku godinu koja je pred nama. Nadam se da će radovi ovdje u Kolarevoj dolaskom ljepšeg vremena teći svojom dinamikom i da će vrtić biti završen u ovoj godini- istaknuo je gradonačelnik Ačkar te podsjetio kako je u posljednjih pet godina otvoreno ili dograđeno devet vrtićkih objekata.

–Nastavit ćemo i dalje intenzivno raditi na tome, kao i na materijalnim pravima zaposlenika da budu bolja, da vrtići i dalje ostanu besplatni kao i da svako dijete koje ima uvjete ima svoje mjesto u vrtiću– naglasio je gradonačelnik.

Vrijednost radova u Kolarevoj ulici je nešto manja od 5,8 milijuna eura, dok investicija u Pokupskoj iznosi 5,4 milijuna eura.

Centar za starije osobe
Dječji vrtići
Krešimir Ačkar
Obilazak gradilišta