NOGOMET: Petarda Rugvica Save 1976 u Novskoj, Mraclin prekinuo negativan niz

Odigrano je pretposljednje, 14. kolo 4. NL Središte Zagreb - skupina B
DSC_8432

Vodeći trojac Sava, Samobor i Zelina upisao je pobjede tako da u posljednje kolo s najboljim izgledom za jesenski naslov ulazi Sava koja je danas u Glini kod Banovca slavila s 4:2. Samobor je u Hrastju kod Croatije preokretom u drugih 45. minuta došao do pobjede od 5:2. Domaćini su golovima Šaška i Pižira nakon prvog dijela imali 2:0, no onda je uslijedio samoborski uragan u kojem Vujić, Mohač, Krajačić, Brdek i još jednom Krajačić osiguravaju gostima tri boda.

Zelina je kod kuće s 3:1 svladala Topusko, koje je do 75. minute imalo 1:1, no dva gola Tihomira Šoštarića osigurala su Zelinčanima novi trobod, deseti ove sezone.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovom je kolu zabilježila Rugvica Sava 1976 koja je u Novskoj domaćinu Libertasu podarila petardu. Briljirao je trostruki strijelac Topić, uz kojeg su se među strijelce upisali Hrga koji je otključao gol domaćina i Škegro.

Poslije tri uzastopna poraza i 1:12 gol razlike, Mraclin je jesensku polusezonu na Grabi zaključio 2:0 pobjedom protiv Lekenika u koju su golove ugradili Jurič i Milatović. Jesen Mraclin zatvara sljedećeg vikenda gostovanjem u Stupniku, koji je danas gostovao u Gradićima gdje je istoimenu domaću momčad porazio s 2:0 ostavivši je na začelju poretka.

U ovom su kolu još igrali; Sutla Laduč-GNK Tigar Rakitje 0:3 i TOP-Moslavina 1:4.