Nexe rutinski kroz Goricu

Za goričke rukometaše tek sada slijede utakmice sa suparnicima u kojima se mogu očekivati bodovi - Dubravom i Porečom
DSC_8707 rknexe.hr

U prvom i jedinom susretu trećeg kola Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka koji se igrao u subotu navečer, Nexe je u Gradskoj sportskoj dvorani pobijedilo Goricu 36:27 i tako zasjelo na prvo mjesto.

Našičani su nakon neočekivanog poraza u EHF Europskoj ligi od Alple Hard vrlo ozbiljno i odgovorno ušli u susret protiv Gorice. Vrlo brzo su došli do prednosti koja im je omogućila mirnu igru, bez previše stresa. Tako su u 9. minuti vodili 7:3, a sredinom prvoga dijela pobjegli su na 7 razlike, da bi do predaha stvorili dvostruku prednost (22:11). Premda su Goričani bili nešto bolji u nastavku, nisu mogli ozbiljnije ugroziti favorizirani sastav iz Našica.

Branko Tamše je pak očekivano dao priliku cijeloj momčadi, nastojeći rasporediti minutažu, jer Nexe je u stalnom ritmu utorak – subota. Tako ih se na kraju čak 12 našlo na listi strijelaca koje je predvodio Mario Tomić s 8 golova. Kod Gorice po 6 pogodaka postigli su Jakov Dujić i Hrvoj Ceković.