LUCIAN BURA (HRK GORICA), najbolji strijelac Premijer lige: Ovi uspjesi su najviše zasluga cijele ekipe

Prvo ime susreta protiv Dubrave, bio je neumorni Lucian Bura, koji je susret završio sa 16 pogodaka
DSC_8687

Rukometaši Gorice sjajnom igrom tijekom svih šezdeset minuta došli su do uvjerljive 40:27 pobjede protiv Dubrave. Peta je to ovosezonska pobjeda Goričana, koji su trenutno drugoplasirani sastav u svojoj skupini Paket24 Premijer lige iza nedodirljivog PPD Zagreba, koji im je sljedeći protivnik. Prvo ime susreta protiv Dubrave, bio je neumorni Lucian Bura, koji je susret završio sa 16 pogodaka.

-Prvo bih čestitao svojim dečkima na pristupu, na želji, na trudu. Od prve minute smo igrali i odmah smo napravili razliku i držali je. Zabili smo 40 golova što nije lako ni jednoj ekipi, a kamo li Dubravi. Držali smo se svega što smo dogovorili, golmani su nas popratili i svi su odigrali odlično i sad čekamo utakmicu protiv PPD Zagreba i pripremamo se za njih- istaknuo je nakon susreta Bura, koji je s 83 postignuta gola prvi strijelac Premijer lige.

-Mislim da je moja igra rezultat igre cijele ekipe, jer da nemam ovakve suigrače sve ovo ne bi bilo moguće- zaključio je Bura.

U odsustvu trenera Andrije Nikolića, na klupu je sjeo vojnik kluba, Hrvoje Pekera, koji je odradio susret za čistu peticu.

-Uvijek neugodan derbi, ali danas je bila velika razlika. Trener Nikolić je dobro pripremio momčad, a igrači su još ozbiljnije shvatili utakmicu. Ni u jednom trenutku nisu ništa prepustili slučaju. Bilo je malo stresno prije utakmice, ali poznam sve dečke iz ekipe i trenirao sam većinu njih. Ovakav pristup se rijetko viđa i kvaliteta je onda došla do izražaja- osvrnuo se na utakmicu Pekera.