Treća pobjeda Lokosa

Lokomotiva projurila Pulom; Istri 1961 isporučili pola tuceta

Nogometaši Lokomotive su u Puli pobijedili Istru 1961 s 4-0 i time produbili krizu svog suparnika
Pula: NK Istra 1961 i NK  Lokomotiva u 10 kolu Prve HNL Sasa Miljevic/PIXSELL

U posljednjem susretu 10. kola SuperSport HNL-a nogometaši Lokomotive su u Puli pobijedili Istru 1961 s 4-0 i time produbili krizu svog suparnika. Utakmica je riješena u prvom poluvremena kada je Lokomotiva postigla dva gola.

U 22. minuti je, nakon udarca Marina Šotičeka, vlastitu mrežu pogodio Ante Majstorović, dok je u 30. minuti Robert Mudražija zabio za 2-0. Za 3-0 je pogodio Indrit Tuci u 84. minuti, dok je sve zaključeno golom Šotičeka u 92. minuti. Time je Istra 1961 upisala treći prvenstveni poraz u nizu. Lokomotiva je upisala treću pobjedu u sezoni, dok je pulski sastav ostao na jednom uspjehu i to onom na Poljudu protiv Hajduka.

Nakon boljeg ulaza Istre 1961 u utakmicu travnjakom je zagospodarila Lokomotiva. U 16. minuti Marić je pokušao dalekometnim udarcem, ali je obranio domaći vratar Majkić, dok je pet minuta kasnije bilo još ozbiljnije pred domaćim vratima. Tada je pucao Miličević, ali je opet obranio Majkić. Tada su uslijedila dva brza pogotka gostiju čime je, kasnije se pokazalo, utakmica odlučena. U 22. minuti je pucao Šotiček nakon kornera, a Majstorović je pokušavajući spasiti domaćina od najgoreg, samo potvrdio pogodak i 1-0 Lokomotive.

U 30. minuti već je bilo 2-0 za goste. Strijelac je bio Mudražija, a tijekom te akcije pogriješila je i domaća obrana, kao i vratar Majkić. Krajem prvog dijela domaćin je smanjio. Strijelac je bio Ante Erceg, ali je VAR poništio pogodak zbog očitog zaleđa. Isti igrač je imao prvu veliku priliku u nastavku, u 52. minuti, ali je slabo reagirao u dobroj situaciji.

Potom je uslijedilo razdoblje utakmice u kojem su obje momčadi imale nekoliko solidnih prilika, a rezultat se nije mijenjao do 84. minute kada je sijevnuo kontranapad gostiju. Pulsku priču ovog ponedjeljka je zaključio golom Indrit Tuci. U sudačkoj nadoknadi za 4-0 je pogodio Šotiček i to na asistenciju Duje Čopa, novog igrača Lokomotive.