Obranjena treća pozicija

Košarkaši Gorice furioznom igrom u posljednjoj četvrtini do još jedne pobjede

Posljednji period igre Goričani su dobili 32:10, preokrenuvši -9 u +15
99-GORICA-MLADOST

U 20. kolu Prve lige košarkaši Gorice na domaćem su parketu porazili zagrebačku Mladost 84:69. Pobjeda izgleda uvjerljivije nego što se zbivalo na terenu jer Mladost je u 31. minuti vodila s 9 poena prednosti. Međutim, Goričani su posljednju četvrtinu odigrali u transu, preokrenuvši rezultat u svoju korist dobivši taj period igre 32:10.

-Igrali smo loše tri četvrtine, ali unatoč tome pokazali smo karakter i u zadnjoj četvrtini od -9 došli do +15. U zadnjoj dionici odigrali smo dobru obranu te sa samopouzdanjem uzeli otvorene šuteve i pogodili ih. Posebno bih istaknuo Ivana Oštrića koji raste iz utakmice u utakmicu- kazao je nakon utakmice trener Gorice Miron Češkić.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Jure Gunjina s učinkom od 23 poena, 7 asistencija i 5 skokova. Martin Klepo nadodao je 13 poena, 8 skokova i 4 asistencije, a Kristijan Šutalo 13 poena i 9 skokova. Od igrača s klupe najveći doprinos dao je Ivan Oštrić s 14 poena od čega tri važne trice u zadnjoj četvrtini. Kod Mladosti su se istaknuli Noa Zemljić sa 17 poena i 7 skokova, Luka Anzulović sa 16 poena i Luka Frančešević s 11 poena.

Gorica se s novom pobjedom vratila na pobjednički kolosijek zadržavši treću poziciju iza Kvarnera i Vrijednosnica Osijek. Pred Goričana je sada gostovanje u Kaštelima, kod momčadi Ribola Kaštela.

-Okrećemo se sada teškom gostovanju u Kaštelima gdje ćemo se morati pokazati u puno boljem svjetlu nego danas ako želimo do novih gostujućih bodova- zaključio je ponajbolji gorički igrač u pobjedi protiv Mladosti Jure Gunjina.