Jane su brend Velike Gorice: Mi uvijek s ponosom kažemo odakle smo
Ansambl Jane osvojio je zlatnu medalju u kategoriji folklora i autohtone glazbe na Svjetskim zborskim igrama u Helsingborgu u Švedskoj, čime su članice ovog uspješnog velikogoričkog ansambla još jednom potvrdile kvalitetu svojega rada i svoju prepoznatljivost na međunarodnoj glazbenoj sceni. Povodom novog velikog uspjeha Jane su jutros u Gradskoj upravi primili gradonačelnik Krešimir Ačkar i resorna pročelnica Lana Krunić Lukinić.
Gradonačelnik Ačkar čestitao im je na osvojenom zlatu, ali i na svemu što svojim radom čine za promociju Velike Gorice, Turopolja i hrvatske tradicijske glazbe.
–Jako smo ponosni i sretni kada nam se vraćate s ovakvim uspjesima, sa zlatnim medaljama. Na ovom ste natjecanju na najbolji mogući način predstavili naš grad. Mnogi sudionici možda nisu ni čuli za Hrvatsku, a vi ste im svojim nastupom pokazali odakle dolazite i tko smo mi. Vaš uspjeh najbolji je primjer kontinuiteta kvalitete vašega rada. Kvaliteta je rezultat talenta, upornosti, brojnih sati vježbanja, odricanja i predanosti. Sigurno ste se mnogo puta našli u situaciji kada ste imali druge obaveze, bilo poslovne, obiteljske ili neke druge, ali ste unatoč tome odlazili na probe, ne sluteći da će jednoga dana ljudi diljem svijeta govoriti o tome kako Ansambl Jane na najbolji način predstavlja svoj grad- istaknuo je gradonačelnik Ačkar te dodao kako su Jane postale svojevrsni sinonim za naš grad i važan dio njegova identiteta.
Zlatna medalja iz Helsingborga nova je u nizu vrijednih priznanja koja su Jane tijekom godina osvajale na domaćim i međunarodnim festivalima i natjecanjima. Jane su se natjecale u kategoriji folklorne glazbe, u konkurenciji s još petnaestak zborova. U natjecateljskom programu Jane su se predstavile pjesmama „Lepi Juro“, „Došel je, došel zeleni Juraj“ E. Cossetta, „Vsa lipa jesi“ Izaka Špralje te „Slavonski vez“ Ivice Potočnika, koji je pjesmu posebno obradio za Jane. Za natjecanje ih je pripremao voditelj Dražen Kurilovčan.
-Hvala vam na podršci koju nam pružate već godinama. Sretna sam što ste uvijek tu uz nas, sretne smo što možemo predstavljati naše Turopolje, mi uvijek kažemo odakle smo s ponosom. U našem repertoaru se uvijek nađe i neka turopoljska skladba. Na ovom natjecanju bile smo jedine predstavnice iz Hrvatske što nam je bila posebna čast i dodatan motiv- istaknula je predsjednica Alina Haraminčić.