Istra 1961 u sudačkoj nadoknadi srušila Osijek

Ovim rezultatom nastavila se kriza Osijeka kojemu je ovo bila četvrta uzastopna utakmica bez pobjede
Istra i Osijek sastali se u 4. kolu SuperSport HNL-a Sasa Miljevic/PIXSELL

Nogometaši Istre 1961 u susretu 4. kola SuperSport HNL-a u Puli svladali Osijek s 1-0. Jedini gol na utakmici postigao je Mounsef Bakrar u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Bio je to susret tijekom kojega se po tri puta tresali i okvir gola i mreža, ali rezultat se promijenio tek u sudačkoj nadoknadi.

Sredinom prvoga poluvremena oba sastava zatresla su vratnicu, u 19. minuti okvir gola je zaustavio pokušaj Osijekova kapetana Škorića, a četiri minute potom na suprotnoj je strani okvir gola pogodio i Marin. U 62. minuti domaći su mislili da su stigli do prednosti kada je Alžirac Bakrar pospremio odbijanac u mrežu nakon što se pokušaj Petkovića s ruba kazenog prostora odbio od vratnice. No, analizom putem VAR-a ustanovljeno je kako je domaći napadač bio u zaleđu. Petnaestak minuta kasnije Bakrar je još jednom pogodio mrežu iza Ivušića, no i u toj situaciji se nalazio u zaleđu pa se rezultat nije mijenjao.

No, Bakrar se nije predavao i u trećoj minuti nadoknade još je jednom svladao Ivušića, a ovoga puta taj je pogodak i priznat. Alžirac je prihvatio jedno dubinsko proigravanje i zatim sjajnim lobom prebacio istrčalog hrvatskog reprezentativca.

Ovim rezultatom nastavila se kriza Osijeka kojemu je ovo bila četvrta uzastopna utakmica bez pobjede, treća u HNL-u uz bolni poraz i ispadanje od Kizilžara u Konferencijskoj ligi, dok je Istra 1961 uspjela osvojiti prve bodove u ovoj sezoni.