Lokomotiva je preskočila Goricu na ligaškoj ljestvici

HNK Gorica u negativnom tonusu; Lokomotiva Gorici nanijela treći uzastopni poraz

Lokomotiva u Velikoj Gorici do trećeg uzastopnog slavlja
Velika Gorica: Utakmica 20. kola HNL-a Gorica – Lokomotiva Jurica Galoic/PIXSELL

HNK Gorica za pobjedu ne zna već pet utakmica. Posljednji trijumf momčad trenera Dinka Jeličića ostvarila je 26. studenoga protiv Rudeša, nakon čega su upisana četiri poraza i tek jedan remi. Još je bolnija činjenica kako je tri posljednja poraza Gorica doživjela na domaćem terenu. Nakon Varaždina i Rijeke, tri boda iz Velike Gorice odnijela je i zahuktala Lokomotiva koja je na Gradskom stadionu slavila s 2:1.

Lokosima je ovo treća uzastopna pobjeda kojom su se bodovno izjednačili s Goričanima, no na ime bolje gol razlike trenutno su ispred njih, na petom mjestu.

Lokomotiva je odlično ušla u utakmicu i povela je u 15. minuti golom Roberta Mudražije. Marin Leovac je prošao po lijevom krilu poslavši loptu u sredinu do Mudražije koji je zabio za 1-0. Međutim, radost Lokosa” kratko je trajala. Samo četiri minute kasnije Gorica je izjednačila. Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla do Dine Štigleca koji je prebacio na drugu stativu do Tima Matavža, a ovaj glavom pospremio loptu iza vratara Nikole Čavline. Bilo je to sve od Gorice u prvom dijelu, dok su gosti imali još dvije lijepe prilike, koje je obranio domaći vratar Banić.

Do pobjedničkog zgoditka gosti su došli u 52. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Duje Čop, nakon što je ranije prekršaj na Mudražiji napravio Sagna. Najbolju priliku za izjednačenje HNK Gorica imala je u 76. minuti, kada je Marko Soldo sjajnim “lažnjakom” u kaznenom prostoru prevario dvojicu igrača Lokomotive i opasno pucao. No, njegov projektil nije završio iza leđa Čavline.