Autogol domaćina prelomio utakmicu

Hajduk tek u nastavku slomio otpor trećeligaša Jadrana

Hajduk se mučio kako probiti domaćeg trećeligaša, briljirao je vratar Jadrana Kalac, a na kraju je utakmicu prelomio David Martić koji je u 73. minuti dao autogol
Ploče: Jadran LP i Hajduk sastali se u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa Zvonimir Barisin/PIXSELL

Nogometaši Hajduka, koji su osvojili Hrvatski kup posljednje dvije sezone, u osmini finala ovog natjecanja svladali su u gostima u Pločama, domaći Jadran 2-0. Hajduk se mučio kako probiti domaćeg trećeligaša, briljirao je vratar Jadrana Kalac, a na kraju je utakmicu prelomio David Martić koji je u 73. minuti dao autogol. Na samom kraju, u 92. minuti, Emir Sahiti je dao gol za 2-0.

Od početka je Hajduk krenuo s napadima, a na prvu veliku šansu čekalo se do 23. minute. Tada je prvo pucao Livaja, potom iz još bolje situacije Trajkovski, ali je u oba slučaja odlično reagirao domaći vratar Kalac. Golman Jadrana LP bio je apsolutno prvo ime uvodnih 45 minuta te je bio nesavladiva prepreka za Splićane.

Još jedna sjajna intervencija Kalca uslijedila je na samom kraju prvog poluvremena kada je spriječio pogodak Livaje. Domaćin nije dobio previše prostora u napadu, a jedini pokušaj je bio lukavi udarac Galića sa sredine travnjaka. Vidio je istrčalog Lovru Kalinića, nekadašnjeg hrvatskog reprezentativca koji se na vrata Hajduka vratio nakon godinu dana stanke zbog ozljede, ali je lopta otišla preko vratnice.

Kalac je sa sjajnim obranama nastavio i u drugom dijelu. U situaciji jedan na jedan, u 55. minuti, obranio je udarac Livaji koji je iz drugog pokušaja pogodio tek vanjski dio mreže. Nakon što je domaći sastav preživio sve i svašta primio je pogodak od vlastitog igrača.

U 73. minuti nespretno je vlastitu mrežu pogodio Martić za 1-0 Hajduka. Sve je zaključeno preciznim udarcem Sahitija u 92. minuti za 2-0 branitelja naslova.