Važna pobjeda za očuvanje premijerligaškog statusa

Gorica pobjednički kroz Dubravu. Hrvoje Ceković utrpao deset “komada”

Rukometaši Gorice Ligu za ostanak otvorili su vrijednom gostujućom pobjedom
DG 3

Rukometaši Gorice Ligu za ostanak otvorili su vrijednom gostujućom pobjedom. Kod starih rivala iz Dubrave slavili su s 32:29. Bila je to jako zanimljiva utakmica, kao što su i sve između ove dvije ekipe, između kojih nema prevelikih nepoznanica.

Nakon izjednačenih prvih deset minuta dvoboja, u 14. minuti Dubrava je imala +3 (8:5). Sjajno je u prvom dijelu igrom domaćina dirigirao Martin Tomšić. Držala je Dubrava prednost od dva ili tri pogotka sve do 23. minute kad Gorica poravnava rezultat (13:13), a dvije minute nakon toga, preuzima i vodstvo (13:14) koje je u 29. minuti bilo +3 (14:17).

Na poluvremenu pak, 16:18 uz odličnog Hrvoja Cekovića koji je u prvom dijelu postigao čak osam pogodaka za Goricu. U nastavku, Gorica prvi put odlazi na najvećih +4 u 42. minuti (19:23). Dubrava nije posustajala i nakon nekoliko neuspjelih pokušaja, ipak poravnana rezultat na 26:26 u 53. minuti. Kako to i priliči utakmicama ovih suparnika, uslijedila je napeta i neizvjesna završnica. Gorica je u 58. minuti otišla na +2 (26:28), što se na kraju pokazalo ključnim trenucima za pobjedu u Dubravi.

-Vrlo teška utakmica protiv Dubrave što smo i znali da će biti. Uspjeli smo spriječiti njihovo odvajanje u prvom poluvremenu na veću razliku i držali taj egal što nam je u nastavku dalo snagu da igramo još bolje. Na kraju nam je pomoglo njihovo neiskustvo da upišemo pobjedu-kazao je nakon utakmice trener Gorice, Tomislav Mesarov.

Prvo ime u pobjedničkim redovima bio je Hrvoje Ceković s 10 pogodaka.

-Važna pobjeda za nas jer je uvijek važno otvoriti ligu pobjedom. U jednoj izjednačenoj utakmici na kraju smo mi pobijedili na iskustvo i mirnoću- naglasio je Hrvoje Ceković.

Kod domaćina, osam pogodaka Marina Lisca, sedam Martina Tomšića i šest Ivana Barbića uz 10 obrana Tomislava Sladoljeva.