Nogometaši Rugvica Save 1976 opravdali su ulogu favorita u susretu s Banovcem
DSC_4087

Nogometaši Rugvica Save 1976 opravdali su ulogu favorita u susretu s Banovcem. Goste iz Gline domaći su igrači porazili s 3:0.

Iako rezultat na prvu sugerira kako su se Rugvičani lako obračunali s desetkovanim gostima iz Gline, u prvih pola sata nogometaši Banovca bili su ravnopravan suparnik. Štoviše, u 15. su minuti mogli i povesti. Vrlo dobri sudac Ivan Podgorski-Boček zbog igranja rukom od strane domaćih igrača pokazao je na bijelu točku. Loptu je namjestio Juraj Filipović, no njegovu je namjeru pročitao domaći vratar Marko Karas sačuvavši svoju mrežu netaknutom.

Zaprijetila je Rugvica Sava 1976 potom preko Belića i Benkovića, koji je u 34. minuti otključao gostujuću mrežu, da bi samo minutu kasnije Zvonimir Škegro podebljao prednost domaće momčadi.

Najljepši trenutak utakmice viđen je u 51. minuti kada je Branimir Zagorec sjajnim udarcem iz slobodnog udarca s nekih 25. metara matirao gostujućeg vratara, koji je bio nemoćan.

U ostatku susreta, s obzirom na to da je utakmica bila rezultatski riješena, domaći je trener priliku za igru dao svim raspoloživim igračima, a proslaviti se mogao Luka Stipić, koji nije realizirao tri sjajne prilike.