Rukometaši Gorice nastavili su pobjednički niz
DSC_4458

Rukometaši Gorice nastavili su pobjednički niz. Do petog prvenstvenog slavlja došlo se na nešto lakši način. Gosti iz Rijeke, jednostavno nisu bili dorastao suparnik, o čemu najbolje govori konačnih 37:25 za domaću momčad.

Utakmica je od samog početka bila jednosmjerna ulica, pa je tako i klupska Uprava predvođena predsjednikom Nevenom Karasom i sportskim direktorom Vladimiro Malbašićem, moglo mirno i bez prevelikog stresa uživati u utakmici, u kojoj je jedino pitanje bilo s kojom će razlikom Gorica riješiti susret u svoju korist. Završilo je s +12, čime je i gol razlika napokon u plusu.

-Htio bih pohvaliti svoje igrače na angažmanu i motivaciji svih 60 minuta i zasluženo smo pobijedili velikom razlikom- kazao je nakon utakmice trener Gorice Andrija Nikolić.

Sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je uopće bilo, domaći su rukometaši riješili u prvih 30. minuta. Naime, prilikom odlaska na odmor semafor je pokazivao +9 (20:11). U istom tonu odigran je i nastavak susreta, a visoko vodstvo omogućilo je domaćem stručnom stožeru da u igru ubaci i igrače s manjom minutažom. To je rezultiralo s čak 12 igrača među strijelcima koje su predvodili Jakov Dujić i Tin Tomljanović s po pet golova.

Pred Goričanima je ovog tjedna dvostruki program, jer ih u srijedu očekuje prvenstvena utakmica u Rudama kod Rudara, dok se sljedeće subote u Velikoj Gorici igra prvi europski susret u kojem u Srednjoškolskoj dvorani gostuje Sokol iz Nove Veseli.