DSC_0418

Gorički prvoligaš pobijedio je jučer u test utakmici trećeligaša Zagorca iz
Krapine rezultatom 5:2 (1:2). Za Goricu nisu igrali prvotimci koji su bili sudionici prvenstvene utakmice 2.kola 1.HNL kontra Šibenika (0:0), nego igrači koji su potencijalni kandidati za prvi sastav. U prvom poluvremenu su igrali: Žiger, Moussa, Steenvoorden, Korca, Sim, Skrbin, Jug, Ndokyt, Brlek, A.M.Jurić, …

Gorica je došla u vodstvo u ranoj fazi utakmice pogotkom Ante Jurića, koji je nešto kasnije i drugi put zatresao mrežu, ali pogodak nije priznat zbog zaleđa. Gosti su polovicom poluvremena uspostavili ravnotežu i izjednačili iz kaznenog udarca. Nakon toga igrači trenera Svena Raića nisu realizirali klasičnu situaciju ‘jedan na jedan’, vratar Žiger je odlično intervenirao. Ipak, gosti su na odmor otišli s prednošću tako što su drugi pogodak postigli nakon nesmotrenosti obrane domaćih.

Početkom drugog poluvremena trener Toplak u igru je uveo Cruza, Matara, Nezirovića, Marjanovića, … i rezultat je brzo promijenjen. Prvo je Cruz iskosa s lijeve strane pogodio bliži kut za 2:2, a onda je Brazilac, nakon bijega Matara po desnom boku i oštrog ubačaja, iz blizine podigao na 3:2. Vrlo raspoloženi Matar bio je strijelac za 4:2. Zagorac nije imao snage da se obrani od naleta domaćih i do kraja je matiran još jednom pogotkom Ukrajinca Plijušča za konačnih 5:2.