Gorica je bila u vodstvu 39. od 40 minuta, no na kraju su se radovali gosti
DSC_7824 (Custom)

Stotinjak ljubitelja košarke moglo je večeras uživati u sjajnoj utakmici koju su odigrali Gorica i Split. Domaća momčad bila je blizu skalpa protiv trostrukog prvaka Europe, čiji su se igrači na kraju radovali zajedno s desetak svojih navijača. U domaćim redovima ostala je žal, jer Gorica je vodila 39. od 40. minuta utakmice, no u završnici su s(p)retniji bili Splićani koji su slavili s 93:91. Šteta, jer za prikazano domaća je momčad zavrijedila više.

Gosti su u prvom dijelu tek nakratko poveli (11:8), na što Gorica odgovara serijom 11-2 za +9 u devetoj minuti (22:13). Nakratko su Žuti početkom druge četvrtine smanjili na samo dva poena zaostatka (22:20), da bi domaći košarkaši koji su u prvom dijelu bili šuterski raspoloženi u 14. minuti po prvi puta imali i dvoznamenkastu prednost (37:26), što su gosti do odlaska na odmor spustili na pristojnih -6 (47:41).

I u nastavku su gosti hvatali goričku prednost da bi nakratko u 29. minuti po drugi puta na utakmici poveli (62:63), no boljom igrom u završnici četvrtine, Gorica je na posljednji predah otišla s četiri koša viška (70:66).

Gorica je s prednošću ušla i u završnicu susreta, a kada je ponajbolji igrač u domaćim redovima Borna Kapusta 30 sekundi prije kraja koš-faulom doveo Goricu u vodstvu 91:89, pobjeda je bila na domak ruke, no posljednjih pola minute pripalo je gostima koji su uspjeli izvolijevati pobjedu, na opće zadovoljstvo svojih malobrojnih navijača.

Karlo Žganec je pogodio za izjednačenje, te izborio prekršaj i dodatno bacanje za 92-91. Gorica je potom imala 12 sekundi za koš i pobjedu, no Borna Kapusta nije uspio. Žuti su uhvatili loptu, a domaćini napravili prekršaj na Toniju Perkoviću. Do kraja je bila samo jedna sekunda, a Perković je pogodio prvo od dva bacanja za konačnih 93-91.

Dino Cinac s 20 poena i devet skokova bio je vodeći strijelac domaće momčadi, za koju je Borna Kapusta ubacio 19 podijelivši pri tome 12 asistencija. Dvocifreni učinak još su imali Marko Baković s 18 poena i Karo Uljarević koji je pridodao 16. od Splita najbolji Shannon Jerod Shorter s 22 ubačaja i Toni Perković s 21 poenom.

HT PREMIJER LIGA- LIGA ZA PRVAKA, 2. KOLO
KK GORICA: Uljarević 16, Tomas 3, Batur 6, Mašić 6, Cinac 20, Majić 3, Miloloža, Sokol, Baković 18, Kapusta 19. TRENER: Mladen Starčević
KK SPLIT: Perković 21, Kedžo, Runjić 8, Žganec 9, Ukić 11, Čampara 2, Jukić 6, Kovačević 10, Shorter 22, Barič 4. TRENER: Srđan Subotić