Europska Gorica pobjednički kroz Kaštela, sjajni Jakov Dujić

Gorica je slavila s 36:27
313029497_618902786627703_7963704212006346929_n

Četiri dana nakon gostovanja u Novim Veselima i prolaska u treće kolo EHF Euro Cupa rukometaši Gorice vratili su se prvenstvenim obavezama, koje su ih odvele put Dalmacije u Kaštela, kod novog prvoligaša Ribola Kaštela. Pribojavao se trener Andrija Nikolić ovog susreta, jer nije znao kako će momčad nakon europskih obaveza odreagirati. No, mjesta strahu nije bilo, jer gorički su rukometaši odigrali sjajnu utakmicu u kojoj su na kraju zabilježili uvjerljivu 36:27 pobjedu.

Iako zbog poslovnih obaveza u sastavu nije bilo vratara Tomislava Sladoljev i Mateha Svržnjaka, koji je u Češkoj zadobio ozljedu, ostatak momčadi odradio je sjajan posao. Poglavito Jakov Dujić koji je bio prvo ime goričkog sastava s 9 zgoditaka. Njega je sa šest zgoditaka popratio uvijek pouzdani Juro Čakarić, dok je Hrvoje Ceković pridodao pet golova.

Tek u uvodnih desetak minuta domaćini su bili “u igri”, čak su u tom vremenu imali i kratkotrajna vodstva. Golom Jure Čakarić u 9. minuti Gorica je po prvi puta povela (4:5) nakon čega više nije ispuštala prednost, koja je u prvih trideset minuta u više navrata iznosila +3. U drugom dijelu Goričani su još malo dodali gasa i kontinuirano povećavali prednost koja je rasla i do dvocifrenih +10, da bi na kraju završilo 27:36.

Pobjedom je Gorica došla do 12 bodova i drugog mjesta na ljestvici iza Nexea, koji u nedjelju dolazi u Gradsku sportsku dvoranu.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 8. KOLO
RK RIBOLA KAŠTELA – HRK GORICA 27:36 (13:15)
RK RIBOLA KAŠTELA: Krešić 2, Milas 2, Banović, Milković 3, Krokar 1, Kaštelan, Šolić, Olić 7 obrana, Vujičević 1, Kovačević 4, Papić 5, Romić 1 obrana, Klasanović 3, Malnar, Čajić 4, Bešker. TRENER: Davor Bujas
HRK GORICA: Turčić 5 obrana, Ceković 5, Turkalj, Dujić 9, Jurić 1, Šalić, Čakarić 6, Solariček, Jozepović, Malin 2, Franković 2, Cikatić, Barišić, Goričanec 4, Tomljanović 4, Gal 3. TRENER: Andrija Nikolić