Davis Cup: Hrvatska - Belgija 1-1

Duje Ajduković pokazao da je u sjajnoj formi

Zahvaljujući sjajnoj predstavi 22-godišnjeg Duje Ajdukovića koji je za 79 minuta svladao Jorisa de Loorea sa 6-1, 6-4 rezultat prvog dana Davic Cupa između Hrvatske i Belgije je 1:1
Varaždin: Davis Cup, me? Duje Ajdukovi? – Joris De Loore Sanjin Strukic/PIXSELL

Nakon prvog dana kvalifikacijskog Davis Cup susreta Hrvatske i Belgije rezultat je 1-1, zahvaljujući sjajnoj predstavi 22-godišnjeg Duje Ajdukovića koji je za 79 minuta svladao Jorisa de Loorea sa 6-1, 6-4 i tako izjednačio rezultat, nakon što je u prvom meču Zizou Bergs sa 6-4, 4-6, 6-4 pobijedio Marina Čilića.

Iako mu je ovo bio tek drugi pojedinačni meč u Davis Cupu, a prvi u kojem je nastupao kao najbolje rangirani igrač hrvatske reprezentacije, Ajduković je unatoč pritisku rezultata, zbog Čilićevog poraza u prvom dvoboju, dokazao da je u sjajnoj formi i ostavio Hrvatsku u igri za prolaz dalje.

Odluka o pobjedniku dvoboja past će u nedjelju. Program počinje u 13 sati dvobojem parova, u kojem su za Hrvatsku nominirani Ivan Dodig i Mate Pavić, a za Belgiju Sander Gille i Joran Vliegen. Ne bude li izmjena u sastavima, nakon njih bi na teren trebali Duje Ajduković i Zizou Bergs, a bude li rezultat 2-2, prema nominaciji bi za ukupnu pobjedu trebali igrati Marin Čilić i Joris de Loore.