Gradski derbi Dinamu

Dinamo preokrenuo Lokomotivu za pobjedu na Bišćanovom debiju

Ivanuščec i Menalo poništili Aliyua
Lokomotiva i Dinamo sastali se u 28. kolu SuperSport HNL-a Marko Lukunic/PIXSELL

Aktualni nogometni prvak Dinamo u prvoj je utakmici s novim trenerom Igorom Bišćanom kao gost preokretom svladao Lokomotivu s 2-1 u susretu 28. kola SuperSport HNL-a. Lokomotiva je povela golom Ibrahima Aliyua (35), no u nastavku su dva Luke, Ivanušec (50) i Menalo (79) kreirali preokret.

U živoj utakmici domaći su kontrolirali igru u prvih 45 minuta te poveli pred kraj prvog poluvremena. Marić je ubacio s lijeve strane, a Aliyu je u skoku na šest metara dohvatio loptu tjemenom. Ona je dobila zanimljivu putanju te je preletjela Livakovića i završila pod gredi.

Dinamo je u nastavak krenuo mnogo angažiranije i poravnao već u 50. minuti. Drmić je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, prevario svog čuvara Cipetića i poslao prizemnu loptu na vrh peterca gdje je natrčao Ivanušec koji se odlično snašao i svladao Čavlinu.

Potpuni preokret kompletiran je u 79. minuti. Dinamo je dobio slobodni udarac sa 27 metara, izvođenja se prihvatio Bulat koji je prebacio živi zid no loptu koja je padala u sam donji lijevi kut Čavlina je ipak uspio odbiti. No, na odbijanac je prvi natrčao Menalo i zakucao loptu pod gredu.