Pobjeda Udarnika u županijskom derbiju

Diana Vincek sa zvukom sirene pogodila za veliko slavlje Udarnika

Martina Vugrinović: Cure su pokazale da vrijede
429581647_901522438643793_4083045328014494194_n

Rukometašice Udarnika i njihova trenerica Martina Vugrinović nastavile su svoj pobjednički ples u 2024. Zagrijavanje pred veliki županijski derbi bilo je sjajno, jer Sloga, Jamnica i Umag riješeni su u velikom stilu. No, utakmica protiv Ivanića pokazala je kako bez obzira za zimska događanja u klubu, za budućnost ne treba brinuti, jer nova ekipa koju je posložila Martina Vugrinović i dalje radi ono što najbolje zna – igra rukomet i niže pobjede.

-Puno njih je mislilo da se raspadamo. Sumnjalo se čak i u to mogu li ja uopće voditi ekipu. Vjerujem kako smo sada svima pokazali koliko vrijedimo. Ja stalno ponavljam kako smo mi tijekom zime izgubili rotaciju, a ne i kvalitetu, jer kvaliteta je uvijek bila u Udarniku-na prvu će trenerica Udarnika, Martina Vugrinović, koja je sinoć upisala najveću pobjedu u svoj trenerskoj karijeri.

Srijeda u Srednjoškolskoj dvorani pokazala je još jednom svu draž i ljepotu sporta. U Veliku Goricu stigao je drugoplasirani Ivanić, koji je nakon velike i bespoštedne borbe poražen s 29:28. Utakmica prepuna obrata riješena je u posljednjim sekundama gdje su u junakinju domaće ekipe prometnula Diana Vincek.

-Pola minute prije kraja pozvala sam minutu odmora i curama rekla nećemo valjda sve što smo napravili do sada prokockati. Tražila sam od igračica da odigraju pametan napad u kojem će se pronaći najbolje rješenje u kojem ćemo se baciti na glavu. Pronašli smo ga u Diani Vincek i uspjeli doći do pobjede- o zadnjem napadu će Martina.

Otvaranje utakmice od strane domaćih igračica bilo je spektakularno, jer već u prvom dijelu Udarnik je imao +7, a u jednom trenutku i +8 (15:7), da bi u nastavku očekivano došlo do malog pada u igri, što gošće iskorištavaju i na ulazu u 48.minuti dolaze do izjednačenja, a na ulazu u 58. minutu i do prvog vodstva na utakmici (27:28). Srećom po domaće, Diana Vincek s dva vezana gola bodove ipak ostavlja u Velikoj Gorici.

-U prvih trideset minuta igračice su napravile odličan posao. S obzirom na rotaciju koju imamo očekivano je došlo do pada, a uz to njima je počelo ulaziti ono što u prvom poluvremenu nije. Ipak, cure smo smogle snage i nisu prosule sve što su gradile kroz cijelu utakmicu- naglašava trenerica Udarnika, čije igračice za vikend očekuje gostovanje kod Murvice.

-Prije dvije sezone tamo smo doživjeli jedan od najtežih poraza. Pitanje je možemo li mi u tri dana odigrati dvije ovako kvalitetne utakmice. Budemo li na razini kao protiv Ivanića sve je moguće- zaključila je Martina Vugrinović.