Gorak poraz rugvičkih rukometaša, Sisak nadoknadio -6 i minimalno slavio

Ostaje žal i gorčina zbog poraza, jer bodovi su Rugvičanima bili na dohvat ruke
WhatsApp Image 2022-09-24 at 17.36.21

S prvog gostovanja u 1. HRL-Sjever, rukometaši Rugvice vraćaju se pognutih glava nakon minimalnog 29:28 poraza. Ostaje žal i gorčina zbog poraza, jer bodovi su Rugvičanima bili na dohvat ruke.

Više od 40. minuta momčad trenera Miroslava Vicića bila je ta koja je vodila glavnu riječ na terenu. Sjajnih prvih trideset minuta zaključeno je rugvičkim vodstvom 18:14, da bi semafor u 37. nakon gola Ivana Čupića pokazivao velikih 17:23. Sve je u tim trenucima klapalo kako treba, no neshvatljivi pad vratio je domaćina u igri, a nakon što su se probudili i domaći navijači u novoizgrađenoj dvorani Zeleni brijeg, bilo je sve teže igrati.

Korak po korak Siščani su topili rugvičku prednost te u 46. po prvi puta poveli (25:24), nakon čega je utakmica ušla u neizvjesne vode. Imali su domaćini igrači i vodstvo 26:25, da bi Rugvica mini serijom 3:1 u 55. povela 28:27. Nažalost, bio je to posljednji rugvički gol na utakmici, koju domaći rukometaši rješavaju golovima Ražića i Pijalovića u svoju korist.

Iako su imali pola minute za možebitno izjednačenje, do njega Rugvičani na kraj nisu stigli. Šteta, jer s obzirom na prikazano, zaslužili su barem bod…