Općina Dubrava za umirovljenike osigurala božićnice za umirovljenike i srednjoškolce
Vijećnici Općinskog vijeća Dubrave na petoj sjednici donijeli su odluku o isplatama božićnica za umirovljenike i studente. Odlukom Vijeća za više od 1200 umirovljenika osigurane su božićnice od 50 eura, a isti iznos bit će isplaćen i nezaposlenim osobama, korisnicima zajamčene minimalne naknade te djeci korisnicima osobne invalidnine i one registrirane u Centru za socijalnu skrb.
-Više od 1.300 stanovnika će dobiti po 50 eura, za što će Općina Dubrava odvojiti od 65 do 70 tisuća eura. Kao i unazad pet godina, ovo je šesta godina da Općina Dubrava daje božićnice- rekao je načelnik Tomislav Okroša i naglasio kako će božićnice već tradicionalno dobiti i srednjoškolci.
Tu mjeru prva je uvela upravo Općina Dubrava 2020. godine.
-U prošlih pet godina isplatili smo 50 tisuća eura, a ove smo godine osigurali po 70 eura za oko 140 srednjoškolaca- istaknuo je Okroša.
Mateja Antoš nova vijećnica
Promjena se dogodila u sastavu vijeća, gdje je prisegu položila Mateja Antoš, koja je u Vijeće ušla umjesto preminulog Franje Špicara. Njemu u čast, uoči sjednice vijećnici su imali minutu šutnje.
Uvedena Riznica Općine Dubrava
Vijećnici su između ostaloga donijeli odluku o uvođenju Riznice Općine Dubrava i objedinjavanju glavne knjige proračuna te izmjena Odluke o izboru Mandatnog povjerenstva. Prihvaćen je i Plan djelovanja u području prirodnih nepogoda za 2026. godinu.
Sjednica je uključivala i glasanje o izboru najpovoljnijeg ponuditelja za nabavu božićne dekoracije i nakita za trogodišnje razdoblje.