U Zagrebu

Gorjeli automobili na dvije lokacije, na terenu bili specijalci i interventna policija

U Odranskom Obrežu zapalila su se dva automobila, dok je u Španskom gorjelo vozilo u vlasništvu rent-car tvrtke
Zagreb: Policijski očevid uz dva zapaljena automobila u Odranskom Obrežu Željko Lukunić/PIXSELL

U zagrebački Odranski Obrež kasno sinoć stiglo je na desetke pripadnika policije, kako regularnih službenika, tako i pripadnika interventne i specijalne policije. Uz njih su bili i potražni psi.

Nepoznata osoba ili više njih oko 22 sata u Češkoj ulici je, neslužbeno doznaje Jutarnji list, zapalila dva automobila. Odmah po dojavi na mjesto požara su stigli vatrogasci koji su se uhvatili u koštac s vatrom te ju brzo stavili pod kontrolu i ugasili. Opel Corsa i Ford Focus nisu imali registarske tablice, a u potpunosti su izgorjeli. Njihovi vlasnici su još uvijek nepoznati.

Prve sumnje su da se radi o ukradenim vozilima i da su na takav način kradljivci odlučili zamesti tragove, no točan uzrok paleži bit će poznat po dovršetku očevida koji je u tijeku.

Na drugom dijelu Zagreba, u Španskom, 40 minuta kasnije planuo je pod nerazjašnjenim okolnostima i Mercedes zagrebačkih tablica u vlasništvu jedne rent-car tvrtke. Vatrogasce je na mjestu intervencije dočekalo vozilo u razbuktaloj fazi. Požar je vrlo brzo stavljen pod kontrolu i ugašen te se također još provodi očevid.

Crna kronika
Grad Zagreb