2. HNL: Jarun poražen od Croatije

BSK se učvrstio na prvom mjestu, a prva pratnja mu je sada Rudeš budući da je drugi poraz u sezoni upisao Jarun
Zagreb: Susretom Jaruna i Dinama proslavljen 100. rođendan NK Jaruna Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši BSK-a u 10. kolu Druge lige su upisali tek drugu gostujuću pobjedu u sezoni. S 2-0 su svladali Dubravu Tim Kabel. Prvi pogodak postigao je Dobrijević u 21. minuti, dok je slavlje vodeće momčadi na ljestvici potvrdio Ivan Mihaljević golom u 67. minuti. BSK se time učvrstio na prvom mjestu, a prva pratnja mu je sada Rudeš budući da je drugi poraz u sezoni upisao Jarun.

Croatia iz Zmijavaca je slavila kod Jaruna 3-2, iako je domaći sastav golovima Dujmovića i Brkića vodio 2-1. Junak pobjede Croatije bio je Ante Ćapin koji je u drugom poluvremenu zabio dva gola za preokret. U 66. minuti je izjednačio, a u 90. pogodio za slavlje gostiju.

U finišu je odlučen i ogled Dugopolja i Dinama II u kojem je domaćin slavio 2-1. Dinamo II je poveo golom Vasilja u 10. minuti, ali se u nastavku utakmice Igor Čerina premetnuo u prvo ime susreta. U 34. je izjednačio, a u 91. pogodio za pobjedu Dugopolja koje je treće na ljestvici.

Rudeš je bio uvjerljiv na domaćem terenu te je svladao Opatiju 3-0 (Majić, Marković i Bašić), dok su Cibalia i zaprešićki Inter remizirali odigravši 1-1. Domaćin se poraza spasio u 93. minuti kada je za bod pogodio Tomašević.