Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 20:22

Susretom u Novoj grabi između Mraclina i Bune danas je zaključeno deveto kolo Prve županijske lige- Istok. Sraz dva turopoljska susjeda privukao je i nešto veću pozornost gledatelja, koji su svjedočili pobjedi gostujućeg sastava koji je slavio s 2:1, produbivši tako krizu domaće momčadi, kojoj ove sezone nikako da krene.

Prvi dio za što brži je zaborav, no zato je u drugih 45. minuta bilo izuzetno zanimljivo. Mraclin je poveo u 54. minuti preko Ivana Kosa, koji je iskoristio pogrešku gostujućeg vratara. No, samo osam minuta kasnije pogreška se dogodila na suprotnoj strani što je omogućilo Ivanu Raku da poentira i vrati utakmicu u egal.

Rasplamsala se igra nakon toga, tražio se drugi zgoditak s jedne i druge strane, a do njega su u sudačkoj nadoknadi stigli gosti. Proigravanje Roberta Lučana u pobjedonosni je zgoditak pretvorio Ivan Rak, čime je moglo započeti slavlje na terenu, ali i na tribini, gdje se skupio popriličan broj gostujućih simpatizera.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 9. KOLO
NK MRACLIN – NI BUNA 1:2 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 I. Kos (54), 1:1 I. Rak (62), 1:2 I. Rak (90)
NK MRACLIN: Dražić, Petravić (od 79. Starčević), Jakovljević, Domitrović, Kos, Jurić, Onić, Škrinjarić (od 42. Gjurašin), M. Kos, Rus, Čičak (od 70. Cvetnić). TRENER: Vlado Horvat
NK BUNA: F. Rak, Mrkonjić (od 63. Konjević), Kuzmić (od 57. Prnjak), I. Rak, Galović (od 68. Rovišan), Huđber, Sabljo, Vujnović, Šebek (od 90. J. Rak), Kovačić, Barišić (od 77. Lučan). TRENER: Boris Konjević

Objavljeno u Sport
Nedjelja, 09 Rujan 2018 20:49

Pjesma i zadovoljstvo Lonjičaka mogli su se čuti nakon današnjeg susreta između Bune i Lonje, u kojem su gosti iz Lonjice slavili s 2:1. U ne odiše kvalitetnoj predstavi gosti su bili s(p)retniji te se kući vraćaju s tri boda koja ih ostavljaju pri vrhu poretka.

Do prednosti su nogometaši Lonje stigli u posljednjim trenucima prvog dijela iz slobodnog udarca s nekih 18 metara u režiji Ivoša, koji je domaćeg vratara Raka ulovio na spavanju. Buna je do izjednačenja stigla u 77. minuti preko Raka, koji je bio precizan s jedanaest metara, nakon prekršaja na Kuzmiću. Izazvalo je to revolt kod gostujućih igrača, koji su dvije minute kasnije iskoristili još jedan poklon domaće obrane i preko Salopeka došli do pogotka koji im je donio pobjedu.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 4. KOLO
NK BUNA – NK LONJA 1:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Ivoš (45), 1:1 I. Rak (77- 11m), 1:2 Salopek (79)
NK BUNA: F. Rak, R. Lučan (od 59. Krovinović), Sabljo, Kovačić (od 65. Mikulin), Galović, I. Rak, Huđber, K. Lučan (od 74. Golubić), Kuzmić, Vujnović, Šebek. TRENER: Boris Konjević
NK LONJA: Mandić, Vidović (od 85. Delija), Postružin, Salopek, Piskač, Ivoš, Šumić, Starčević (od 65. Forgač), Simonović (od 56. Vimislicky), Baček (od 76. Globar), Hmelina (od 90. Horvatinović). TRENER: Igor Maksimović

Ponedjeljak, 27 Kolovoz 2018 11:36

Pobjednički start Vatrogasca iz Kobilića

Nogometaši Vatrogasca pobjedom su otvorili novu sezonu Prve županijske lige. U gostima kod Bune, koja će ove sezone svoje domaće utakmice zbog kompletne obnove travnjaka u Maloj Buni igrati u Staroj grabi u Mraclinu slavili su s 4:2. Zasluženo, jer bili su opasnija i kvalitetnija momčad na terenu.

U prvom dijelu Vatrogasac je u dva navrata vodio zahvaljujući golovima Ivana Matanovića i Mateja Kadoića, dok je domaćine u dva navrata u igru vraća Ivan Šandor. Pogotovo je efektan bio njegov prvi zgoditak kada je iz prve u mrežu pospremio loptu koju mu je uputio Galović.

Gosti iz Kobilića pobjedu su osigurali u drugom dijelu, iskoristivši neopreznost domaćeg vratara čije su poklone zgodicima okrunili Christian Sambol i Tihomir Mirenić.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 1. KOLO
NK BUNA – NK VATROGASAC 2:4 (2:2)
STRIJELCI: 0:1 Matanović (14), 1:1 Šandor (28), 1:2 Kadoić (35), 2:2 Šandor (39- 11m), 2:3 Sambol (64), 2:4 Mirenić (90)
NK BUNA: F. Rak, Mrkonjić, Golubić, Kovačić (od 73. Krovinović), Ruklić, Galović, I. Rak, Šandor, Huđber, Šebek (od 81. Lučan), Barišić (od 59. Vujnović). TRENER: Boris Konjević
NK VATROGASAC: Caput, Čumpek, Čavar, Šošić, Matanović, Krasnić, Sambol (od 90. Habijanec), Kadoić (od 68. Vodelšek), Fabečić (od 83. Mirenić), Šimek (od 46. Grilec), Muhić. TRENER: Nino Matković

Utorak, 05 Lipanj 2018 12:09

Nogometaši Vatrogasca očekivanom pobjedom u nedjeljnom susretu kontra Bune došli su do bodova koji im znače spas, odnosno ostanak u Prvoj županijskoj ligi. Susret u svoju korist domaći su igrači riješili s 2:1, a do pobjede su došli u nastavku susreta, kada su slomili otpor oslabljenih gostiju iz Bune, kojima je nedostajalo neko važnih kotačića u igri (I. Rak, M. Rak, Ruklić, Mrkonjić, Kostadin, Jušić).

Do vodstva je Vatrogasac došao u 65. minuti, kada je najstrožu kaznu u pogodak pretvorio Čumpek, da bi dvije minute kasnije otpor gostiju definitivno slomio Novak. Poraz Bune u posljednjim je minutama ublažio Dumbović

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 29. KOLO
NK VATROGASAC – NK BUNA 2:1 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Čumpek (65- 11m), 2:0 Novak (67), 2:1 Dumbović (88)
NK VATROGASAC: Krvarić, Krstanović (od 60. Šošić), Čumpek, Čavar (od 80. Mirenić), Grilec, Ivkić (od 80. Habijanec), Muhić (od 80. Vuković), Kontić, Novak, Barišić, Dilberović (od 60. Kadoić). TRENER: Nino Matković
NK BUNA: Odrčić, Dumbović, Marjanović, Kuzmić, Šestak, Rak, Huđber, Lučan, Vujnović, Muža, Škojc. TRENER: Miroslav Svekrić

Nogometaši Bune ugostili su jučer na svom igralištu u Maloj Buni susjede s tablice, momčad Dubrave. U susretu klubova koji drže sredinu poretka, uspješniji su bili domaći igrači koji su slavili s 3:1.

U nadasve fer i korektnoj utakmici sve važnije događalo se u prvom dijelu, u kojem je Buna povela preko Hužbera, čiji je pogodak poništi Fulir. Međutim, gostujućim igračima koncentracija je popustila pred kraj prvog dijela što je s dva pogotka kaznio Škojc. Dva pogotka prednosti omogućila su domaćim igračima da mirno privedu utakmicu kraju, jer s ova tri boda Buna je i matematički osigurala svoj status županijskog prvoligaša i sljedeće sezone.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 26. KOLO
NK BUNA – NK DUBRAVA 3:1 (3:1)
STRIJELCI: 1:0 Huđber (7), 1:1 Fulir (12), 2:1 Škojc (37), 3:1 Škojc (41)
NK BUNA: Odrčić, Kostadin, Jušić (od 70. Šestak), Mrkonjić (od 63. J. Rak), Dumbović, Ruklić (od 86. Marijanović), Kuzmić (od 63. Starčević), Huđber, Vujnović, Škojc (od 82. Muža). TRENER: Miroslav Lukinić
NK DUBRAVA: Hendak (od 89. Kozumplik), B. Crnoja, Leboš, Fulir, Matić, Ščuric (od 72. Dlaka), Vrtar, Brkljačić, Suša, Štefanac, L. Crnoja. TRENER: Dražen Fulir

Oduvijek su gostovanja u Maloj Buni za većinu momčadi bili noćna mora. Buna je poznata kao izrazito domaćinska momčad iz čijeg dvorišta rijetki nose bodove. Posljednjih sezona poskliznuli bi se na ovom gostovanju i lideri, a oni koji bi ostali neporaženi bili bi itekako zadovoljni. Međutim, jedan lijepi niz jučer je zaustavljen. Buna je nakon dvije i pol godine morala priznati primat na domaćem terenu.

Gosti iz susjednog Mraclina predvođeni brojčano jakom navijačkom skupinom GPP po isteku devedeset minuta s pravom su se veselili, jer Mraclin je slavio s minimalnih 1:0. Bio je to čvrst i tvrd susret, baš onakav kakvi u pravilu i bivaju susjedski derbiji, u kojima i navijačka kulisa bude brojnija nego inače. Bilo je tako i Buni, a zadovoljniji su bili gosti kojima je tri boda u 89. minuti nakon kardinalne pogreške domaćeg vratara donio Anđelko Domitrović.

Sve iskrice s terena, ali i van terena nakon posljednjeg sučevog zvižduka zaboravljene su, a završni čin zajedničkog druženja igrača jedne i druge momčadi u potkrovlju objekta u Maloj Buni slika je kakva i doliči amaterizmu u nogometu.

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 16. KOLO
NK BUNA – NK MRACLIN 0:1 (0:0)
STRIJELAC: 0:1 A. Domitrović (89)
NK BUNA: F. Rak, Kostadin, Jušić, Dumbović, Ruklić, M. Kuzmić, F. Kuzmić (od 51. Šestak), Huđber, J. Rak (od 36. Mrkonjić), Vujnović, Škojc. TRENER: Miroslav Lukinić
NK MRACLIN: Dražić, Petravić (od 77. Juračić), Jakovljević, Dolibašić, J. Domitrović, A. Domitrović, Ćevid, Onić (od 57. Bartolović), Kapović, Starčević (od 70. Cvetnić), Čičak. TRENER: Vlado Horvat

Napokon se lopta zakotrljala i na županijskim terenima. No, ne na svima, jer kiša koja neprestano pada toliko je natopila terene da je većina današnjih susreta Jedinstvene i Prve županijske lige bila odgođena. Hoće li se sutra moći igrati, još uvijek nije poznato, no s obzirom na veliku količine kiše koja je pala velika je vjerojatnost da će neke od utakmica biti odgođene.

Na terenima Prve županijske lige danas se igralo u Vukovini gdje je domaći Ban Jelačić dočekao Bunu. Turopoljski sraz pripao je gostujućem sastavu koji je u nastavku susreta došao do velike pobjede izborene u uvjetima koji su bili sve, samo ne nogometni. Kiša nije prestajala padati tijekom cijelog susreta, a vodom natopljen teren nije dozvoljavao pretjerano lijepu igru. S obzirom na sve svim akterima današnjeg susreta treba odati priznanje za veliku borbenost i požrtvovnost koju su iskazali u devedeset minuta igre.

Gostujući igrači pobjedu su osigurali u drugih 45. minuta preko Danijela Škojca, Marka Raka i Ivana Raka, dok je Josip Miletić u sudačkoj nadoknadi ublažio poraz domaće momčadi koju je premijerno s klupe vodio Marin Rakuljić, koji je za kormilo Bana Jelačića stigao zimus. Debi mu nažalost nije prošao u željenom tonu.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 16. KOLO
NK BAN JELAČIĆ – NK BUNA 1:3 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Škojc (49), 0:2 M. Rak (74), 0:3 I. Rak (88), 1:3 Miletić (90)
NK BAN JELAČIĆ: Šipušić, Jambrečina (od 64. Srbelj), Cvek Šekuljica (od 75. Šebek), Zovko, Lalić (od 78. Ćosić), Jurišić, Nikić, Gmižić (od 46. Šandor), Vrban (od 46. Hrkovac), Horvat, Miletić. TRENER: Marin Rakuljić
NK BUNA: Odrčić, Jušić (od 77. Huzjak), Mrkonjić (od 46. Kostadin), M. Rak, Dumbović, Ruklić, Kuzmić, I. Rak, Huđber, Vujnović, Škojc (od 80. Marijanović). TRENER: Miroslav Lukinić

Samo vedri i veseli tonovi mogli su se čuti za vrijeme godišnje izvještajne Skupštine Nogometnog kluba Buna, inače člana Prve županijske lige. No, to nije obična Skupština, jer istovremeno se održava i ona Veteranskog kluba, Posrnulih djevica.

Predsjednici ovih klubova, Vladimir Birek i Ivan Mrkonjić neprestano se izmjenjuju u voditeljskom dijelu, dok je za podnošenje izvještaje zadužen Zlatko Petrac koji u svoj poznatoj spisateljskoj humorističnoj formi donosi jednogodišnji pregled svih klupskih aktivnosti, od natjecateljskih svih klupskih selekcija, do onih infrastrukturnih. Naravno, ti izvještaji uvijek iznova kod svih okupljenih izmame i osmjehe, zbog čega se svi rado svake godine vraćaju u Bunu.

Ispred svih nogometnih klubova govorio je predsjednik Nogometnog saveza Velike Gorice Željko Mihalj, Davor Štuban pozdravio je ispred Zajednice športskih udruga, dok predsjednik Ženskog rukometnog kluba Udarnik Josip Mučnjak nije došao praznih ruku, već je predsjedniku Vladimiru Bireku uručio poklon u vidu opreme za najmlađu klupsku selekciju.

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.