I dalje na 0

ŽRK DUGO SELO ’55 Poraz od Trešnjevke

Rukometašice Dugog Sela '55 doživjele su i četvrti ovosezonski poraz kojim su ostale prikovane za dno prvoligaškog poretka
462476635_1340875470462934_5019381773097783445_n ŽRK Dugo Selo '55

U posljednjem susretu 4. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Trešnjevka je kao gost pobijedila Dugo Selo ’55 s 27:25 i tako domaću ekipu i dalje ostavila bez bodova.

Mnogo neizvjesnosti bilo je u susretu dva sastava koji se odlično poznaju. Gošće su nešto mirnije ušle u susret i imale dva vodstva na početku (1:2, 2:3). Ali domaće su nakon pet, šest minuta sredile svoje redove i igru te preuzele kontrolu nad rezultatom. Sredinom prvoga dijela imale su prvu veću razlike (8:5). Do kraja toga poluvremena uspjele su to ponoviti samo još jednom (11:8). Budući da se uglavnom igralo pogodak za pogodak, Dugo Selo ’55 na predah je odnijelo samo jedan pogodak viška (14:13).

Još sedam minuta u drugom dijelu držale su domaće prednost. U 37. minuti bile su ponovno na plus tri. Ali onda je došlo vrijeme gošći. U sljedećih pet minuta postigle su pet pogodaka, a ni jedan nisu primile i okrenule su prednost na svoju stranu (19:21). Od toga trenutka do kraja, bila je važna svaka lopta, svaka obrana, pogodak.

Petra Dičak i Dora Petković bile su ključne igračice napete završnice i one su donijele prvu pobjedu Trešnjevki ove sezone u gostima. Posljednjih šest pogodaka zagrebačke ekipe postigle su upravo njih dvije. Prva je imala učinak od 11 pogodaka iz 13 pokušaja, a Dora Petković je imala savršenu večer s realizacijom 9 od 9. Kod domaćina najbolja Mihaela Bešen s osam pogodaka. Pet je dala Josipa Bebek.