Šest državnih prvaka

Žetva medalja Mangetsinih natjecatelja na Prvenstvu Hrvatske

Ju jitsu klub Mangetsu ukupno je osvojio 18 odličja, što mu je u konkurenciji 16 klubova donijelo peto mjesto
1709544122145

U vikendu za nama u Osijeku je održano Prvenstvo Hrvatske u jiu jitsu(disciplina kimono) za mlađe uzraste. Ju jitsu klub Mangetsu na Prvenstvu je sudjelovao s 23 natjecatelja koji su ukupno osvojili 18 odličja – šest zlatnog, šest srebrnog i šest brončanog sjaja.

-Od 16 klubova, ukupno smo zauzeli peto mjesto. Najuspješniji natjecatelj turnira bio je naš Dominik Ćulap koji je sve četiri borbe ekspresno završio polugama na ruci. Josip Kupina se peti puta okitio državnim prvakom, a Fran Sedlovski četvrti put- s ponosom ističe Željko Sedlovski.

Uz njih državnim prvacima postali su Mia Vrčković, Stela Vrčković i Iskra Trusk.

Već krajem ožujka Josip Kupina i Fran Sedlovski nastupit će na Europskom MMA prvenstvu, dok svi ostali kreću s pripremama za državno prvenstvo NoGi(bez kimona) koje će se održati u Kastavu 24. lipnja.