Varaždin prekinuo pozitivan niz Gorice

Zaustavljena pobjednička serija HNK Gorice; Igor Postonjski junak Varaždina

Pobjedom je Varaždin nastavio s dobrim igrama u prvenstvu, sada ima dvije pobjede i dva remija u zadnja četiri nastupa
Varaždin: NK Varaždin protiv HNK Gorice u 10. kolu Prve HNL Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U prvom susretu 10. kola SuperSport HNL-a nogometaši Varaždina svladali su s minimalnih 1-0 HNK Goricu pred svojim navijačima i time zaustavili pobjednički niz svog suparnika. Gorica je prije ovog poraza imala niz od četiri pobjede, s tim da je tri ostvarila u prvenstvu, a jednu u Kupu. Pobjedom je, pak, Varaždin nastavio s dobrim igrama u prvenstvu, sada ima dvije pobjede i dva remija u zadnja četiri nastupa. Junak varaždinske pobjede bio je Igor Postonjski koji je postigao gol vrijedan tri boda, u 26. minuti je realizirao jedanaesterac.

Oprezno s obje strane je otvorena utakmica, a u takvom odnosu snaga nešto su više prijetili gosti. U uvodnih dvadesetak minuta dva puta se u solidnoj poziciji našao Vujnović, jednom Fruk, ali promjene rezultata nije bilo. Promijenio se rezultat u 26. minuti, a svemu je prethodio prekršaj velikogoričkog vratar Banića na Drožđeku unutar gostujućeg šesnaesterca. Miran i precizan s bijele točke bio je Postonjski za 1-0 Varaždina. Nakon pogotka domaćina, pa do kraja poluvremena, opet su nešto energičnije i žustrije na travnjaku izgledali gostujući nogometaši, no rezultatski minus nisu uspjeli izbrisati.

Najbolju šansu Gorica je imala u 62. minuti kada su dva vrlo dobra pokušaja, iz blizine, imali Vujnović i Štiglec. Prvom je udarac obranio vratar Varaždina Zelenika, a u drugom slučaju s golmanske linije domaćina je spasio Jelenić. Sve do kraja Gorica je bila bolja, napadala je i pokušala izbjeći poraz, no čvrsti domaćin je odbio sve napade i pobjedom se približio Velikogoričanima, na ljestvici, na bod zaostatka.