Peti europski poraz

Zagreb teško stradao kod Aalborga

Za razliku od utakmice u Zagrebu ovoga puta nije bilo neizvjesnosti oko pitanja pobjednika
Zagreb: RK Zagreb i RK Eurofarm Pelister igraju 5. kolo EHF Lige prvaka Sanjin Strukic/PIXSELL

U susretu 11. kola Lige prvaka rukometaši Zagreba izgubili su u Aalborgu od istoimenog danskog kluba s 32-22 upisavši peti poraz u skupini.

Zagreb je loše otvorio utakmicu. Aalborg je poveo 4-1, pa 5-2, a sredinom prvog poluvremena domaćin je imao i velikih sedam razlike (11-4). Do kraja poluvremena hrvatski prvak je uspio tek smanjiti na minus šest (18-12). Nažalost, niti nastavak nije donio veću promjenu u igri. U 47. minuti Aalborg je stigao do 10 golova prednosti (26-16), u nekoliko navrata je imao i 11 pogodaka viška, a na koncu je završilo 32-22.

Aalborg su do pobjede predvodili Mikkel Hansen sa šest golova, te Sebastian Barthold i Mads Hangaard s po četiri gola, dok je Niklas Landin imao čak 15 obrana. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Filip Glavaš s pet, te Zvonimir Srna i Luka Lovre Klarica s tri gola.