Zadrani preko Cibone do finala Kupa

Zadrani su na svom Višnjiku svladali Cibonu s 84-82
Zadar: Polufinale kupa Krešimira Ćosića, KK Zadar – KK Cibona Dino Stanin/PIXSELL

Košarkaši Zadra izborili su finale Kupa Krešimira Ćosića. Zadrani su na svom Višnjiku svladali Cibonu s 84-82.

Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala gdje je Zadar u prepunom Višnjiku osvojio svoj prvi trofej, nakon 12 godina. Zadrani su do pobjede stigli stvorivši prednost tijekom druge i treće četvrtine, a u zadnji dio utakmice domaćini su ušli s 63-50.

Zagrebački sastav je  minutu i pol prije kraja tricom Reynoldsa uspio doći na zaostatak od samo tri koša (76-79), no Onuako i Mavra opet dižu razliku na velikih 83-76.  Cibona je ipak kreirala neizvjesnu završnicu nakon što je Mava osam sekund prije kraja kod 84-80 promašio oba bacanja, a Markota fauliran kod pokušaja trice.

Markota je zabio dva slobodna bacanja, treće promašio, a centar Cibone Planinić u zadnjoj sekundi uhvatio loptu i pretrpio prekršaj, no u prilici za izjednačenje, promašio je oba bacanja.

Kod Zadrana su najbolji bili Anthony Carter i Aleksandar Bursać s po 16 poena, dok je Damir Markota sa 16 koševa predvodio Cibonu.