Od +11 do -17

Zadar uvjerljiv protiv Cibone

Zadar su do desete pobjede predvodili Luka Božić s 22 koša, osam skokova i šest asistencija, Lovro Mazalin s 15 koševa, te Arijan Lakić i Dario Drežnjak s po 14 koševa
Zagreb: Cibona i Zadar igraju 18. kolo regionalne ABA lige Marko Prpic/PIXSELL

U hrvatskom derbiju 18. kola ABA lige Zadar je u Draženovom domu pobijedio Cibonu s 88-71.

Vukovi su daleko bolje ušli u susret. Koncem prve četvrtine imali su 10 koševa prednosti (19-9), a početkom druge i +11 (25-14). Međutim, Zadar je polako dostizao zaostatak, okrenuo rezultat i na poluvrijeme otišao s četiri koša viška (40-36).

U trećoj dionici gosti su poveli s 13 razlike (62-49) usmjerivši utakmicu na svoju stranu. Cibona se spustila na minus pet (58-63), no uslijedila je zadarska serija 11-4 za 74-62. Do kraja utakmice prednost Zadra je samo rasla, na konačnih +17 (88-71).

Zadar su do desete pobjede predvodili Luka Božić s 22 koša, osam skokova i šest asistencija, Lovro Mazalin s 15 koševa, te Arijan Lakić i Dario Drežnjak s po 14 koševa. Kod Cibone, koja je upisala 12. poraz, najefikasniji su bili Aleksandar Aranitović s 15 koševa, te Ivan Majcunić i Krešimir Radovčić s po 10 koševa.