Krešo se vraća kući

Zadar na krilima razigranog Božića do Kupa

Za Zadar je ovo deveti naslov pobjednika u ovom natjecanju čime se izjednačio s Cibonom na prvom mjestu
Split: Finale kupa Krešimir Ćosić, Cibona – Zadar Ivana Ivanovic/PIXSELL

Košarkaši Zadra pobjednici su Kupa Krešimir Ćosić. Oni su u finalu završnog turnira u Splitu svladali Cibonu s 80-68.

Nakon nervoznog starta obje momčadi, što se prvenstveno odrazilo na slabom postotku šuta u prvoj četvrtini, ključnim razdobljem pokazala se sredina drugog dijela igre kada se Zadranima “otvorio” šut s distance. S po dvije trice Lakića i Žganeca te jednom Božića Zadar je ostvario seriju 15-1 kojom je zaostatak 20-22 pretvorio u prednost 35-23.

I na poluvrijeme se otišlo s dvoznamenkastom prednosti Zadra, da bi se u trećoj četvrtini u sastavu Cibone razigrali Aranitović i kapetan Radovčić. Sa sedam uzastopnih Aranitovićevih ubačaja Cibona je stigla na samo 55-51 minutu i pol prije kraja trećeg dijela igre. Imala je Cibona priliku još više se približiti početkom četvrte četvrtine, ali Vuković je promašio dvije trice zaredom kod rezultata 61-56, potom je centar Cibone napravio i peti prekršaj pa se Zadar odvojio na 67-56.

Kada je pet minuta prije kraja nakon sudačkog previda, kada nije suđen blatantni prekršaj Žganeca na Radovčiću, peta osobna pogreška dosuđena Bundoviću Cibona je ostala bez ijednog visokog igrača susret je bio riješen.

Luka Božić predvodio je Zadar s “triple-double” učinkom od 27 koševa te po 10 skokova i asistencija, Arijan Lakić je dodao 19, dok su u sastavu Cibone najefikasniji bili Krešimir Radovčić sa 17 i Aleksandar Aranitović s 14 pogodaka.