Šteta, nije nadoknađen podgorički minus

Zadar na krilima Mazalina i Žganeca do pobjede protiv Studentskog centra

Zadar je trenutno na sedmom mjestu
Zadar: KK Zadar i SC Derby igraju 15. kolo  AdmiralBet ABA lige Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra pred svojim su navijačima svladali podgorički Studentski centar sa 79-73 u posljednjoj utakmici 15. kola regionalne ABA lige.

Do 22. minute utakmica na Višnjiku bila je rezultatski izjednačena, a onda su zahvaljujući pucački raspoloženom Karlu Žganecu i odličnom izdanju Lovre Mazalina, izabranici Danijela Jusupa u 26. minuti došli do prve dvoznamenkaste prednosti na utakmici (56-46) i mirno je priveli kraju. Najvećih +16 Zadar je imao u 33. minuti.

Lovro Mazalin je s 23 koša bio najbolji strijelac Zadra, a tome je dodao i sedam skokova. Luka Božić je ubacio 20 poena, uz šest skokova, pet asistencija i pet osvojenih lopti, a veliku ulogu u pobjedi imao je Karlo Žganec koji je pogodio pet od šest trica za svojih 17 koševa, čemu je dodao i sedam skokova te tri blokade. Kod gostiju je jedini igrač s dvoznamenkastim učinkom bio hrvatski centar Tomislav Ivišić s 10 poena, a imao je i osam skokova. Mateo Drežnjak i Borna Kapusta su za Studentski centar ubacili po osam koševa.

Zadar je s učinkom 8-7 i dalje na sedmom mjestu, dok je Studentski centar sa 7-8 na osmoj poziciji.