Cibona i Zadar igraju za prvi trofej

Zadar na krilima Luke Božića do finala Kupa

Cedevita Junior je u prvom poluvremenu vodila i s 12 poena prednosti, no u nastavku je Zadar na krilima Luke Božića ostvario preokret
Susret Cedevite Junior i Zadra u polufinalu Kupa Krešimir Ćosić Ivana Ivanovic/PIXSELL

Košarkaši Zadra pridružili su se Ciboni u finalu Kupa Krešimir Ćosić. Zadrani su u polufinalnom susretu opravdali ulogu favorita i s 83-72 svladali Cedevitu Junior.

Za razliku od prvog polufinala koji je protekao u dominaciji Cibone, u drugom dvoboju bilo je mnogo neizvjesnije, Cedevita Junior je u prvom poluvremenu vodila i s 12 poena prednosti, no u nastavku je Zadar na krilima Luke Božića ostvario preokret.

Igrači Cedevite sjajno su šuterski otvorili utakmicu, u prvoj su četvrtini pogodili čak sedam trica, od toga četiri Rašić, pa su bili u stalnoj prednosti. U drugoj četvrtini zagrebački je sastav pridodao u napadački arsenal i unutarnju igru, dok Zadrani praktički nisu mogli pogoditi ništa, pa je u 17. minuti bilo najvećih 41-29 za Cedevitu Junior. No, u nastavku Cedevita Junior nije mogla nastaviti igrati u istom ritmu, stao joj je šut, dok su Zadrani krenuli odlučnije i serijom 9-0 odmah anulirali zaostatak s poluvremena. U tome su im pomogle i dvije nesportske pogreške dosuđene igračima Cedevite Junior.

Luka Božić je s 34 koša bio uvjerljivo najbolji igrač u sastavu Zadra, dok je Sandro Rašić s 26 ubačaja predvodio Cedevitu Junior.