Senzacija Pod tornjem

Zabok velikim preokretom do pobjede protiv Cibone

Zabok na krilima Dine Cinca preokrenuo -20 protiv Cibone
Zagreb: FAVBET Premijer liga, KK Cibona – KK Zabok Igor Soban/PIXSELL

Zabok slavi veliku pobjedu. U KC Dražen Petrović Zabočani su priredili senzaciju i nakon velikog preokreta s 88:86 svladali Cibonu sa zvukom sirene nakon ubačaja Nickolas Neala.

Početak utakmice nije nagoviještao takav scenarij, jer Cibona je nakon prve četvrtine imala +20 (28:8). No, Zabok je malo-pomalo “grickao” prednost domaćih da bi u završnici susreta Dino Cinac pogodio dvije trice i jedno polaganje te poravnao na 84-84 na ulasku u posljednju minutu.

Uslijedila je potom uzbudljiva završnica, u kojoj je najprije s linije slobodnih bacanja precizan bio Savić za Zabok, a Radovčić za Cibonu. Sedam sekundi prije kraja loptu uzima Neal i sa zvukom sirene pogađa za drugu pobjedu Zabočana protiv Cibone u Zagrebu ove sezone.

Dino Cinac s 39 koševa predvodio je Zabok, dok je Ivan Perasović s 26 ubačaja i 10 skokova bio najučinkovitiji igrač Cibone.