Cibona - Zadar 75-96

Visok poraz Cibone od Zadra

I Zadar i Cibona sada imaju omjer pobjeda i poraza 25-6, a na istom je omjeru i Split, pa će o tome koji će sastav s koje pozicije u doigravanje odlučivati posljednje kolo u subotu
Zagreb: Cibona i Zadar susreli se u 25. kolu ABA lige Slavko Midzor/PIXSELL

U derbiju pretposljednjeg, 9. kola Lige za prvaka prvenstva za košarkaše Zadar je kao gost uvjerljivo svladao Cibonu u KC Dražen Petrović s 96-75.

Cibona je bolje otvorila dvoboj, nakon pet minuta je vodila s 18-9, no tada je proradio vanjski šut Zadrana, napad Cibone je u potpunosti stao te su gosti za osam minuta napravili veliku seriju od 27-3 kojom su poveli s 36-21 i preuzeli kontrolu rezultata koju nisu ispuštali do kraja dvoboja. Sredinom treće četvrtine bilo je 67-45 za Zadar da bi Cibona krenula u posljednji pokušaj dostizanja rezultata, serijom 12-2 se približila na 69-57, no Zadrani su opet imali odgovor te se serijom 17-4 odvojili na 86-61.

Odličan je u sastavu Zadra bio Luka Božić s 26 koševa, sedam skokova i pet asistencija, kapetan Marko Ramljak je dodao 17, dok je Krešimir Ljubičić bio najefikasniji u sastavu Cibone s 21 ubačajem.

I Zadar i Cibona sada imaju omjer pobjeda i poraza 25-6, a na istom je omjeru i Split, pa će o tome koji će sastav s koje pozicije u doigravanje odlučivati posljednje kolo u subotu u kojem se sastaju Cibona i Split, dok će Zadar imati lakši posao protiv Furnira. U slučaju očekivane pobjede Zadra, Zadrani će osigurati jedno od prva dva mjesta uoči doigravanja, a o tome hoće li biti prvi ili drugi ovisit će o ishodu dvoboja Cibone i Splita. U slučaju pobjede Cibone, Zadar će u doigravanje ući kao broj 1, Cibona kao broj 2, a Split kao broj 3, dok će u slučaju pobjede Splita upravo Split biti broj 1, Zadar broj 2, a Cibona broj 3.