Vinogradar zgoditkom Ivkovčića zaustavio niz Kurilovčana

DERBI-1

Derbi susret 22. kola 3. HNL odigran je u Mladini gdje je vodeći Vinogradar ugostio trećeplasirani Kurilovec koji je na noge lideru došao u sjajnom ritmu, jer u posljednjih osam susreta ostvarili su sedam pobjeda i remi. Za razliku od njih nogometašima Vinogradara ovog proljeća baš i ne cvatu ruže, jer do jučerašnje utakmice u prethodna četiri susreta osvojili su tek četiri boda. No, u jučer odigranom susretu Vinogradar je odigrao taktički zrelu utakmicu u kojoj je tek u posljednjih petnaestak minuta opasno živio, no zahvaljujući vrataru Goranu Bašiću tri su boda ostala u Mladini.

Derbi susret privukao je na sportski kompleks u Mladini gotovo 400 posjetitelja koji su mogli uživati u dobroj izvedbi, jednog i drugog sastava, iako se sportski direktor Kurilovca Darko Janječić s time ne slaže, jer mišljenja je kako je njegova momčad nakon poraza od 1:0 podbacila. Pogodak odluke u 54. minuti postigao je Matej Ivkovčić koji je bio najviši u skoku nakon centaršuta Admira Mislimija.

I baš nakon pogotka utakmica je dodatno živnula. Gosti iz Kurilovca bacili su potom sve karte u napad, a u istoj minuti prizemne udarce Kelave Bašić je uspio ukrotiti. S druge je strane zaprijetio Prijić koji je pucao uz vratnicu. Posebno uzbudljivo bilo je u posljednjih dvadesetak minuta u kojima je tenzije dodatno „podgrijao“ sudac Toni Dadić koji je u 78. minuti pokazao na bijelu točku u korist gostiju, da bi na signalizaciju svog pomoćnika promijenio odluku i pokazao na korner, što je izazvalo ljutnju igrača i pristaša Kurilovca.

U preostalom vremenu gosti nisu uspjeli izjednačiti, čime su nogometaši Vinogradara drugoplasiranoj Opatiji odmakli na dva boda.

Što smo zabilježili na utakmici pogledajte u GALERIJI.