Velika Gorica: Utakmica osmine finala Hrvatskog kupa, NK Gorica – NK Lokomotiva Marko Prpić/PIXSELL

U osmini finala Kupa Hrvatske nogometaši Gorice na svom su stadionu svladali Lokomotivu s 3:1 i plasirala se u četvrtfinale.

Gorica u vodstvo dolazi u 30. minuti, a strijelac je Josip Mitrović. Nakon što je Kristijan Lovrić osvojio loptu na 30-ak metara od gola Lokomotive s lijeve je strane ubacio u kazneni prostor a Mitrović zabija za vodstvo s pet metara.

Lokomotiva u 50. minuti dolazi do izjednačenja, a strijelac je Aliyu kojem je Chaija dodao loptu na desetak metara od gola Gorice. U 72 Kristijan Lovrić dovodi Goricu ponovo u vodstvo. Pobjegao je obrani po lijevoj strani i zabio za 2:1. Pet minuta kasnije Gorica povećava na 3-1, strijelac je Matar Dieye kojem je loptu dodao Golubickas.

U 89. minuti sudac sudi pokazuje na bijelu točku nakon prekršaja Babeca, no Lokomotiva ipak ne uspijeva smanjiti, jer je Kahlina obranio udarac Karačića.