Velikogorički karatisti s turnira iz Ivanić-Grada vratili su se s odličnim rezultatima

U ukupnom poretku klubova u borbama Karate klub Velika Gorica zauzeo je drugo mjesto
85AC2BF2-D194-4CAF-B6A2-43083315EC6E

Karate sezona je u punom jeku, a tako je bilo i u vikendu za nama, u kojem su natjecatelji Karate kluba Velika Gorica nastupili na KIK Kup Rudolfa Perešina u Ivanić-Gradu. Turnir je okupio više od 400 natjecatelja iz 43 kluba i 5 država. Osim hrvatskih klubova nastupili su i natjecatelji iz Austrije, BiH, Mađarske i Italije.

Velikogorički klub je nastupio s uzrastom natjecatelja od 2009. godišta do kadeta, s ukupno 11 natjecatelja koji su osvojili 11 odličja – sedam zlatnog, te po dva odličja srebrnog i brončanog sjaja. U ukupnom poretku klubova KK Velika Gorica je završio na drugom mjestu.

Pobjede i zlatna odličja u svojim su kategorijama osvojili; Nikola Huzjak, Vito Hulina, Lucija Kirinić, Petar Tibor, Katja Braica i Ema Filković. Noel Jeromić i Matea Kordić su bili srebrni, dok je natjecanje osvajanjem brončanih medalja završila Mia Čunčić koja je bila treća kod učenica i mlađih kadetkinja.

Narednog vikenda gorički karatisti nastupit će na Prvenstvu Hrvatske za kadete, juniore i U21 koje će se održati u Samoboru.